Aşk Ateşi

Selim Adar

Kitap Açıklaması

Şiirler sekiz ayrı bölümde itina ile sunulmuştur. Öyle ki, her bir bölüm değişik tefekkür sofrası, sanki birer öğüt levhasıdır. Bu bakımdan tefekkür etmek isteyenler, zikir, fikir, şükür şiirle nasıl yapıldığını görmeyi düşünenler, bu eseri okuyabilirler.

Aşk-ı hakikiyi ve aşkı mecaziyi arayanlar, bu eserdeki şiirlerde ve bölümlerde seyahat edebilirler. Eserdeki şiirler canlı, çekici ve heyecan verici bir üslûbla yazılmış, lütfu ilahi ile şiirlerin manaları okuyanın ruhuna tesir edecektir. Çünkü “Mü'min kılıcıyla da, diliyle de cihâd eder” diye Peygamber (sav)emrine imtisalen şiirle cihad nasıl edildiği ve edilebileceği örgülenmiştir.

Ayrıca aşk-ı mecazi bölümünde öyle şiirler var ki, gençler sevdiklerine teklif için sunduklarında; maşukunun cevabı ister “evet” isterse “hayır” olsun, her iki cevapla da mutlaka kabul etmiş ve teklifi gönderen için olumlu cevap verilmiş olunacaktır.

İşte bu şiir kitabı; aşk, çile, ayrılık, vuslat, gerçeği arayış, tefekkür, sonsuzluğa duyulan sevgi, hayatın acı ve tatlı halleri ile birlik ve beraberlik, vatan ve millet aşkını okuyucuya hissettirebilecektir. İnşaallah.Selim Adar Kitapları
11,11 ₺
Satışta Değil
SEPETE EKLE
Kitap Ayrıntıları
ISBN: 9786059977029
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 144
Basım:
Ebat: 13,5x19,5 cm
Ağırlık: 144
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
Bu kitap hakkında ilk yorum yazan sen ol.