Aşk Olsun Barış Olsun Bugünü Mevlana ile Anlamak

Kemal Sezer

Kitap Açıklaması

"Bizden sonra Mesnevi önderlik edecek, arayanlara ve isteyenlere doğru yolu gösterecektir."

Hz. Mevlâna

Günümüz dünyasının insanı, gelişen teknolojinin sağladığı olanakların yanında, her alanda baş döndürücü bir hız ve acımasız bir rekabetle iç içe yaşamakta. Hayatını kazanmanın ve geleceğinin peşindeki insan, tüm zamanını bu amaçlarını gerçekleştirmeye ayırmakta ve bu durum kuşkusuz ruhsal dünyasında da fırtınalar koparmakta. Öte yandan dünyanın çeşitli yerlerinde süren savaşlar, çatışmalar, çocuk, yaşlı demeden yapılan kitlesel katliamlar, korkunç bir çaresizliğin ortasına fırlamakta!
Oysa bir insandan, tek bir insandan yola çıkarak toplumsal çözümlere varan Hz. Mevlâna, gerek insanın kendisiyle yapacağı barışın, gerekse barış içinde bir dünyanın yolunu, yazdıklarıyla, söyledikleriyle yüzyıllar öncesinden göstermiş...

Dilden kağıda döküldüğü günden bugüne kadar güncelliğini muhafaza eden Mesnevi, günümüz dünyasına ve bugünün insanına aşkın ve barışın ışığın tutmaya devam ediyor.

Bir başucu kitabı niteliğinde hazırlanmış olan Aşk Olsun Barış Olsun kitabı, modern dünyanın beraberinde getirdiği güncel sorunlara Hz. Mevlana'dan ve Mesnevi'den güncel cevaplar sunuyor.

Hz. Mevlana'nın dediği gibi Mesnevi hâlâ isteyenlere doğru yolu gösteriyor. Gayesi gerçeğe ulaşmak olan bir ruh yolculuğuna çağırıyor insanlığı...

 Kemal Sezer Kitapları

Kitap Ayrıntıları
ISBN: 9789759146931
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 160
Ebat: 13,5x20 cm
Ağırlık: 160
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
Bu kitap hakkında ilk yorum yazan sen ol.