Aslı Gibidir

Murat Özyaşar
Doğan Kitap

Murat Özyaşar’ın metinleri ile Selçuk Demirel’in desenleri Aslı Gibidir: Diyarbakır Hikâyeleri’nde buluştu.

Yazarlar ve kentler… Italo Calvino’nun Görünmez Kentler’i, Orhan Pamuk’un İstanbul’u, Tanpınar’ın Beş Şehir’inin yanında, şimdi Murat Özyaşar’ın Aslı Gibidir: Diyarbakır Hikâyeleri. Taşıdığı kültürel, siyasi ve kişisel tüm anlamlar ve çağrışımlarıyla yazarı büyüten şehir, Diyarbakır… Murat Özyaşar, gidip geldiği iki dil arasında, yazıyla ve şehirle kurduğu özel ilişkiyi dile getiriyor edebi metinlerinde. Parçalar birleştiğinde, bir edebiyatçının yazarlık serüvenini, imge dünyasını, duruşunu onun penceresinden seyre dalıyoruz.

“Bazı sözcükleri öğrenmenin yaşı vardır. Amma velakin kimi yerlerde öğrenmenin yaşı daha erkene alınmıştır. Diyarbakır’da doğmuşsanız şayet, diğer yerlerdeki yaşıtlarınıza nazaran bazı sözcüklere erken kayıt yapmak, kimi sözcükleri erken sökmek ve bu sözcüklerle vaktinden evvel tanışmak zorundasınızdır.”

Murat Özyaşar Kitapları
28,00 ₺ %23
21,56 ₺
1 günde kargoda
50 TL üzeri kargo bedava! Kargo Bedava

Kitap Ayrıntıları

Türü: Edebiyat, Öykü
ISBN: 9786050963335
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 116
Basım: Haziran 2019
Ebat: 13,5x19,5 cm
Editör: Hülya Balcı
Murat Özyaşar

Murat Özyaşar Hakkında

Murat Özyaşar 1979 yılında Diyarbakır'da dünyaya geldi. Edebiyata olan ilgisi ortaokul yıllarında başlamıştı. Dicle Üniversitesi Eğitim Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünden mezun oldu. Mur...

Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
  • Ali Akşit (11.06.2019)

    kitabı çok merak ediyorum eminim ki yazarın diğer kitapları kadar etkileyici olacaktır. umarım bir an önce satışa açılır.

  • Mert Yalçın (10.06.2019)

    Yazarın Ayna Çarpması kitabını da daha önce okumuştum ve çok beğenmiştim.Eminim bu kitabı da diğer kitapları gibi etkili olacaktır. Umarım bir an önce satışa açılır.