Aspidistra

George Orwell

Kitap Açıklaması

Zaman geçtikçe paraya tapmanın bir din statüsüne yükseldiğini daha açık bir şekilde fark etti. Belki de bize kalan tek gerçek din (gerçekten hissedilen tek din) budur. Para, Tanrı'nın eskiden olduğu şeydir. İyilik ve kötülüğün artık başarısızlık ve başarı dışında hiçbir anlamı yoktur. Son derece manidar olan başarılı olma ifadesi buradan geliyordur. Tanrı'nın on emri, iki emre indirilmişti. Biri işverenler, yani para rahipleri için: "Para kazanacaksın"; diğeriyse çalışanlar, yani köleler ve alt sınıf için: "İşini kaybetmeyeceksin".

Gordon Comstock, 20. yüzyılın ilk yarısında İngiltere'de yaşayan, kapitalist sisteme ve paraya savaş açan bir gençtir. Parayla olan mücadelesinde, metin yazarlığı yaptığı reklam ajansından ayrılıp kitapçıda çalışmaya başlayan bir şairdir. Kazandığı para ile geçinmek çok zordur ve sefil bir hayat tarzı yaşar. Paraya savaş açmasına rağmen ağzından para lafı düşmemektedir.

Parasız da saadet olur mu? Para insanın hayatında ne kadar etkili? Para olmadan yaşam sürdürmek mümkün mü?.. Gibi soruların cevabının yer aldığı George Orwell kitabı.George Orwell Kitapları

22,00 ₺ %35
14,30 ₺
Tedarik Süresi: 2 iş günü
100 TL üzeri kargo bedava! Kargo Bedava
Kitap Ayrıntıları
Türü: Edebiyat, Roman
ISBN: 9786257031738
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 256
Basım:
Ebat: 13,5x21 cm
Çevirmen: Aylin Şemsioğlu
Editör: Leyla Ocak
Ağırlık: 256
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
Bu kitap hakkında ilk yorum yazan sen ol.