Asr-ı Saadette Siyasi Konuşmalar

Derleme

Kitap Açıklaması

Asr-ı Saadet'te Siyasî Konuşmalar, Hz. Peygamber'in ve Hulefa-i Râşidîn'in her biri tarihi değere sahip siyasî içerikli konuşmalarından oluşturulmuş bir derlemedir. Bu konuşmaların pek çoğu anıtsal niteliktedir ve İslâm tarihi boyunca yön verici bir nitelik kazanmıştır.

Gerek Hz. Peygamber'in gerek Hulefa-i Râşidîn'in yaptığı siyasî konuşmalar, öncelikle tarihi değere sahiptir. Öte yandan bu konuşmalar, tarihin ilerleyen safhalarında İslam siyasal literatürüne yol gösterici hale geldiği için siyasal düşünce açısından da önemli bir anlam taşır.

Bu derleme çalışmada Hz. Peygamber'in ve Hulefa-i Râşidîn'in konuşmaları sistematik bir şekilde sunulmuştur. Hz. Peygamber'e ait Akabe konuşmaları, Medine'ye hicretten sonraki konuşmaları, siyaset ve yönetimle ilgili konuşmaları, Mekke'nin fethine dair konuşmalarına yer verilmiştir. Hulefa-i Râşidîn'in seçim ve bey‘atle ilgili konuşmaları, yargı, maliye, valilere talimatları ve vasiyet denebilecek konuşmaları bir araya getirilmiştir.Derleme Kitapları

29,00 ₺ %25
21,75 ₺
Tedarik Süresi: 2 iş günü
100 TL üzeri kargo bedava! Kargo Bedava
Kitap Ayrıntıları
ISBN: 9786257005852
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 237
Basım:
Ebat: 13,5x21 cm
Editör: İsmail Kara
Ağırlık: 237
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
Bu kitap hakkında ilk yorum yazan sen ol.