Atatürk ve Hititler

Kerim Özkan

Kitap Açıklaması

Üç bin beş yüz yıl önce Orta Anadolu'da insanların küvetlerde yıkanıp, daha sonra birahaneye gittiklerini; zira birahane ya da lokantalara yıkanmadan girmenin hem ayıp, hem de yasak olduğunu söylesek, abarttığımızı sanırdınız. Peki, bu topraklarda ilk anayasanın yazıldığını ve kralın meclise onaylatmadan hiçbir iş yapamadığını ve ilk feministin bu topraklardan çıktığını söylersek ne düşünürdünüz?

Bugün bile birçok ülke insanın yaşayamadığı medeni ve adil yaşamı bundan üç bin beş yüz yıl önce Anadolu'da ilk devleti kuran Hititler yaşamışlardı. Onlar o denli medeni ve temiz idiler ki, Bugün en büyük medeniyet olarak empoze edilen Mısır'ın Firavunu tuvalet için lazımlık kullanırken; Hattuşa'da insanlar kil künklerden oluşan kanalizasyon sistemi olan tuvaletleri kullanıyorlardı.

Birçok ilke imza atmış ancak tarihte hak ettiği yeri alamamış olan Hititlerin inanılmaz bulacağınız yaşamlarına girmek için bu kitabı okumanız yeterli olacaktır. Ayrıca Atatürk'ün bu büyük uygarlığı ortaya çıkarmak için gösterdiği gayreti de ilgiyle okuyacaksınız.

 11,57 ₺
Satışta Değil
SEPETE EKLE
Kitap Ayrıntıları
ISBN: 9786058796522
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 269
Ebat: 13,5x20 cm
Ağırlık: 269
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
Bu kitap hakkında ilk yorum yazan sen ol.