Ateş Yakmak

Modern Klasikler Serisi

Jack London
2 kişi
Kidega'nın Ateş Yakmak Kitap Yorumu

Çoğu yazar kendi hayatlarından parçalar sunar ama bu olay Jack London'da biraz daha fazla. Jack London bu kitabında ortamı ve hikayeyi o kadar güzel betimliyor ki okurken soğuğu ve çaresizliği iliklerinize kadar hissediyorsunuz.

Kitap Açıklaması

Jack London, Kuzey topraklarını konu alan eserlerinde okurlarını buzla sarmalanmış bir diyarda adım adım gezdirir. Biri 1902’de, öbürü 1908’de yayımlanan ve “Ateş Yakmak” başlığını paylaşsalar da birbirlerinden olay örgüsü yönünden ayrılan iki hikâyeyle, “Yaşama Azmi” adlı üçüncü bir hikâyenin bir araya getirildiği bu derlemede de Jack London insanın buz kaplı doğayla ve kendi benliğiyle yüzleşmesini anlatır. Gençliğinde Klondike bölgesine altın aramaya giden ve soğuğun hüküm sürdüğü bu topraklarda bizzat yaşamış olan London, Alaska’dan Yukon’a, Kolondike’ten Kanada tundralarına kadar yörenin coğrafyasına ve sakinlerine oldukça hâkimdir. Jack London’ın karakterleri Kuzey’in dört bir yanda uzanan bembeyaz topraklarında vahşi doğanın gücüyle amansız bir mücadele halindedir. Doğanın, soğuğun ve pek iyi bilmedikleri bir coğrafyanın pençesinde, hayata tutunmaya çalışırlar. Ve ateş yakmak, bu varoluş mücadelesinin ilk adımıdır.

Jack London Kitapları
8,00 ₺ %30
5,60 ₺
1 günde kargoda
75 TL üzeri kargo bedava! Kargo Bedava
Kitap Ayrıntıları
Orijinal Başlık: To Build A Fire
ISBN: 9786052957868
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 64
Basım:
Ebat: 12,5x20,5 cm
Editör: Damla Göl
Çevirmen: Levent Cinemre
Ağırlık: 64
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
  • Burcu Bakırcıoğlu (04.12.2019)

    Çok iyiydi.

  • Ebru Akyüz (28.11.2019)

    Muhteşem ötesi

  • Berkay Gürmen (17.04.2019)

    Jack London'un dünya klasiği olan bu kitabını okumayanlar çok şey kaçırıyor diyebilirim. Mutlaka okunması gereken kitaplardan biri.