Ateşin Mürekkebi

Katharine Branning

Kitap Açıklaması

Bu kitap 13. yy. şairi Rumi'nin mütercimi, Eva de-Vitray-Meyerovtich'in biyografik hikayesidir. Semazen; Rumi ve Eva'nın örtüşen yollarında zihni ve kalbi olarak içte geçen zaman, mekan, inançlar, diller ve kültürler hakkındaki konuşmalarda okuyucuya rehberlik etmektedir.

"Kurgu ve tarihi gerçeklik arasında son derece isabetli ve ahenkli bir uyum. Her bir bölümde Mevlevi semaının aşamaları, tarikat anlayışına uygun şekilde takdim edilerek manevi bir muhteva oluşturulmuş. Bu kitapta kendimizi ruhsal uyanışa doğru giden bir yolun önünde buluruz."

- Eric Geoffroy, Fransa Strasbourg Üniversitesi'nde İslami İlimler Profesörü

"Bu kitap Batı zihnî geleneğinde yetişmiş bir kadının, İslami sufi geleneğin derin fikirleriyle karşılaştığında nasıl değişime uğrayacağını gösteren iç gözlemler sunması bakımından eşsizdir."

- Kabir Helminski, Rumi mütercimi ve Sufi Şeyh'in yazarı.

"Sema'nın sırları arasından samimi bir kadın göz kırpmakta bize. Burada birlikte yükselen bir terbiye, bir beden ve ruh görürüz. Rumi severlere ve tüm maneviyat araştırmacılarına şiddetle tavsiye olunur."

- Omid Safi, Profesör, Duke İslami Araştırmalar Merkezi Müdürü

"Bir zamanda kalpten yazılmış parlak bir seyahat. Bu ikili biyografik roman bize Rumi'nin ve onun altı ciltlik Mesnevi'sini çevirmek gibi muhteşem bir görevi üstlenen Eva de-Vitray'ın hayatını tasvir etmektedir."

- Shems Friedlander, şair, fotografçı ve yazar.26,00 ₺ %22
20,28 ₺
Tedarik Süresi: 3 iş günü
100 TL üzeri kargo bedava! Kargo Bedava
Kitap Ayrıntıları
Türü: Biyografiler, İslam
ISBN: 9786052345931
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 215
Basım:
Ebat: 13,5x21 cm
Çevirmen: Ali Çavuşoğlu
Ağırlık: 215
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
Bu kitap hakkında ilk yorum yazan sen ol.