Avukatlık Sözleşmesinde Ücret

Metin Polat

Kitap Açıklaması

Avukatlık sözleşmesinde ücretin Avukatlık Kanununda yeterince açıklanmamış olması ve uygulamada bir takım problemlerle karşılaşılması üzerine avukatlık sözleşmesinde ücret konulu kitap yazılmaya karar verilmiş.

Kitabın ilk bölümünde avukatlık sözleşmesinin tanımı unsurları hukuki niteliği, kurulması ve diğer iş görme sözleşmeleriyle karşılaştırılması konuları yer almaktadır. İkinci bölümünde avukatlık sözleşmesinin taraflarının kimler olduğuna, avukatlık sözleşmesinde tarafların hak ve yükümlülüklerine ve avukatlık sözleşmesinin sona ermesine değinilmiş.

Kitabın üçüncü bölümünde asıl konusu olan avukatlık sözleşmesinde ücret konusu önem arz ettiği için daha detaylı olarak ücret konusu incelenerek ve avukatlık sözleşmesinde ücretin kararlaştırılması ve buna bağlı olarak kararlaştırılan ücrete ilişkin sınırlamalar, avukat ile iş sahibi arasında kurulmuş olan sözleşme gereğince ücrete ilişkin konulmuş olan bir kısım yasaklar ve avukatlık ücretine ilişkin çeşitli sorunlara yer verilerek ve ilgili konular Yargıtay kararlarıyla desteklenmiş.

Konu Başlıkları

Genel Olarak Avukatlık Sözleşmesi
Avukatlık Sözleşmesinde Taraflar
Tarafların Hak ve Yükümlülükleri
Avukatlık Sözleşmesinin Sona Ermesi
Avukatlık Sözleşmesinde Ücretin Tespit Yöntemleri
Ücret Uyuşmazlıklarının Çözüm Yöntemi

60,00 ₺ %10
54,00 ₺
Tedarik Süresi: 10 iş günü
Kargo Bedava Kargo Bedava
Kitap Ayrıntıları
ISBN: 9786053003243
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: 1. Hamur
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 219
Basım:
Ebat: 16x235 cm
Ağırlık: 219
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
Bu kitap hakkında ilk yorum yazan sen ol.