Aydınlığa Bakış ve Atatürk

Orhan Kilercioğlu

Kitap Açıklaması

‘’ Aydınlığa Bakış ve Atatürk ‘’ adlı eserde;

Çöküşe sürüklenen Osmanlı Devleti’nin yerine yükselen Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluş felsefesi ile bugün karşılaştığımız iç ve dış tehditler ele alınmakta, Mustafa Kemal Atatürk ve arkadaşları tarafından yaratılan modern, çağdaş Türkiye Cumhuriyeti’nin kurulma aşamaları, onun ilke  ve devrimlerinin devamlılığı  gündeme getirilmektedir. Huzur, güvenlik ve muasır medeniyet  yolunun Atatürk’ün Türk milletine emanet ettiği yol olduğu anlatılmaktadır.

Eserde; Türkiye’nin üniter yapısına yönelik dış planları, BOP hedeflerini ve Türkiye’ye yönelik tehditler, Ege Denizinde işgal edilen adalarımız ile Suriye bataklığı, kuruluş vesikamız olan Lozan ile yaşanan  polemikler, yürütülmekte olan Kıbrıs müzakereleri ele alınmaktadır.

Sonuç olarak; tarih bilgisinden yoksun, liyakatsız idarecilerin ülkelerini nerelere sürükleyecekleri anlatılmakta, Türkiye Cumhuriyetinin çağdaş, laik bir ülke olarak demokrasi ve özgürlük ortamı içinde Atatürk ilke ve devrimleri hedefinde, sonsuza kadar yaşatılması zorunluluğuna dikkat çekilmektedir. ''

Orhan Kilercioğlu Kitapları
23,15 ₺
Satışta Değil
SEPETE EKLE
Kitap Ayrıntıları
ISBN: 9786059398497
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 400
Basım:
Ebat: 13,5x19,5 cm
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
Bu kitap hakkında ilk yorum yazan sen ol.