Ayet ve Hadislerle Beş Vakit Namaz ve Dualar

Ramazan Tekeş

Kitap Açıklaması

Namaz ibadeti İslam'ın şartlarından birisidir. Mirac (Sidretü'l-Münteha) da beş vakit namaz farz kılınmıştır. Namaz insanın Allah'a karşı kulluğu ve O'nun emirlerine bağlılığı göstermektedir. Gerçekten kişi ile şirk ve küfrün arasında (yalnız) namazı terk etmek vardır.

Namaz cemaatte kılınması halinde tek yapılan ve ictimai (cemiyette) hayatta faydaları çok daha büyük olmakta böyle toplu bir ibadetle mü'minler arasında sevgi, saygı, yardımlaşma ve hoş görüyü artırmaktadır.

Namaz, birlik ve beraberliğin en açık belgesidir. Zira dünyanın her yerinde bütün mü'minler aynı ibadetle Allah'a yaklaşmakta hemen, hemen aynı usul ve şekillerde namazlarını kılmaktadırlar. Bu ise bir tevhid ve vahdet nizamı olan islamın üstünlüğünü ilan edip duran bir ibadettir.

Mü'minler beş vakit namazlarından sonra kıbleye yönelip ellerini semaya açarak sınırsız ve sonsuz kudret sahibi olan Allah'tan yardım talep ederek;

"(Ey Allah'ım) Biz yalnızca sana ibadet eder ve yalnız senden yardım dileriz. (Fatiha Suresi, 1/5)

"Ey Rabbim! Bana, ana babama ihsan ettiğin nimetlerine şükretmemi ve senin hoşnut olacağın salih amel işlememi ilham et. Benim neslimden gelenleri de salih kimseler kıl. Doğrusu ben tevbe edip sana yöneldim ve ben gerçekten müslümanlardanım. (Ahkaf Suresi, 46/15) Başınız darda iken duaya sarıldığımız gibi nimete kavuşunca da sağlık ve rahat hallerimizde de ibadet ve duaya sarılmamız, rabbimize yalvarmamız kulluğumuz gereğidir. "Deki duanız olmasa Rabbim size ne diye değer versin. (Furkan Suresi, 25/77)Ramazan Tekeş Kitapları

14,00 ₺ %16
11,76 ₺
Tedarik Süresi: 2 iş günü
100 TL üzeri kargo bedava! Kargo Bedava
Kitap Ayrıntıları
Türü: İslam
ISBN: 9789756469774
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 110
Basım:
Ebat: 13,5x21 cm
Ağırlık: 110
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
Bu kitap hakkında ilk yorum yazan sen ol.