Aylak Adam

Yusuf Atılgan
8 kişi
Kidega'nın Aylak Adam Kitap Yorumu
Odak noktasında bir anti-kahraman olan Yusuf Atılgan başyapıtı. Okudukça içine çeken, okuyan herkesi derinden etkileyen bir eser Aylak Adam. Toplum tarafından anlaşılmayan, toplumun temel dinamikleri ve tabuları ile uyuşmayan Bay C. herkesin hayatına etki edebilecek nitelikte bir karakter. Titizlikle yazıldığı aşina olan bu roman Türk edebiyatının en iyi eserlerinden biri olan kitap bu sıfatı sonuna kadar hak ediyor.

Kitap Açıklaması

Düşünüyordu: "Çağımızda geçmiş yüzyılların bilmediği, kısa ömürlü bir yaratık yaşıyor. Sinemadan çıkmış insan. Gördüğü film ona bir şeyler yapmış. Salt çıkarını düşünen kişi değil. İnsanlarla barışık. Onun büyük işler yapacağı umulur. Ama beş-on dakikada ölüyor.

Yusuf Atılgan'ın Aylak Adam'ı, yayınlandığı günden bu yana edebiyatımızın en sevilen, üzerinde en çok tartışılan romanlarından biri oldu. Roman, 60'lı yılların başında bizimle birlikte tüm dünyada da konuşulmaya başlanan kentli aylak aydın bireyi konu alıyordu. Bugün artık çağdaş klasiklerimiz arasında yer alan Aylak Adam'ın dikkat çektiği entelektüel sorunlar güncelliğini koruyor. Yeni kuşaklar için, yeni baskısıyla Can Yayınları'nda.Yusuf Atılgan Kitapları

18,00 ₺ %40
10,80 ₺
1 günde kargoda
100 TL üzeri kargo bedava! Kargo Bedava
Kitap Ayrıntıları
ISBN: 9789750735646
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 192
Basım:
Ebat: 13,5x19,5 cm
Ağırlık: 192
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
  • Ada Akman (02.12.2020)

    Başlarda ağır ağır ilerleyen bir olay örgüsü var, bilinç akışı eşliğinde iyice kafa karıştırıcı olabiliyor. Ancak bir kere kaptırdınız mı inanılmaz zevkli, bazen heyecanlı, bazen sinir bozucu bir hale geliyor. 2. okunuşta kafa karışıklılığından kurtuluyorsunuz ve kitap (yeterince derin değilmiş gibi) ciddi bir derinlik kazanıyor herkesin okuması gereken bir kitap

  • alptekin sarı (28.02.2020)

    Yazarın dilinin çok farklı geldiğini Fakat kendimi akıcılığına kaptırdığım ve hikayenin içinde kahramanın kız arkadaşının B. ye yazdığı mektup şahaneydi. Kesinlikle okunmalı ilk 30 40 sayfa biraz karışık heliyor fakat romanın ortasındaki bağlantılarla konu örgüsü net bir şekilde ortaya çıkıyor ve ince işçilik ile kurgulanmış.