Aylak Adam

Yusuf Atılgan
3 kişi
Kidega'nın Aylak Adam Kitap Yorumu
Odak noktasında bir anti-kahraman olan Yusuf Atılgan başyapıtı. Okudukça içine çeken, okuyan herkesi derinden etkileyen bir eser Aylak Adam. Toplum tarafından anlaşılmayan, toplumun temel dinamikleri ve tabuları ile uyuşmayan Bay C. herkesin hayatına etki edebilecek nitelikte bir karakter. Titizlikle yazıldığı aşina olan bu roman Türk edebiyatının en iyi eserlerinden biri olan kitap bu sıfatı sonuna kadar hak ediyor.

Kitap Açıklaması

Düşünüyordu: “Çağımızda geçmiş yüzyılların bilmediği, kısa ömürlü bir yaratık yaşıyor. Sinemadan çıkmış insan. Gördüğü film ona bir şeyler yapmış. Salt çıkarını düşünen kişi değil. İnsanlarla barışık. Onun büyük işler yapacağı umulur. Ama beş-on dakikada ölüyor.

Yusuf Atılgan’ın Aylak Adam’ı, yayınlandığı günden bu yana edebiyatımızın en sevilen, üzerinde en çok tartışılan romanlarından biri oldu. Roman, 60’lı yılların başında bizimle birlikte tüm dünyada da konuşulmaya başlanan kentli aylak aydın bireyi konu alıyordu. Bugün artık çağdaş klasiklerimiz arasında yer alan Aylak Adam’ın dikkat çektiği entelektüel sorunlar güncelliğini koruyor. Yeni kuşaklar için, yeni baskısıyla Can Yayınları’nda.

Yusuf Atılgan Kitapları
16,00 ₺ %35
10,40 ₺
Tedarik Süresi: 2 iş günü
50 TL üzeri kargo bedava! Kargo Bedava
Kitap Ayrıntıları
ISBN: 9789750735646
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 192
Basım:
Ebat: 13,5x19,5 cm
Ağırlık: 192
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
 • Rüya Yalçın (18.09.2019)

  Bence asıl tutunamayan Yusuf Atılgan'dır. Kitap kısadır ama bıraktığı etki çokk büyük. Kesinlikle okumalısınız ilerleyen zamanlarda tekrar okuyacağım.

 • Esma Taşlı (31.01.2019)

  Uzun süre tadı damağımdan gitmeyecek kitaplardan oldu. Her kese tavsiye ederim.

 • Utku Korol (07.11.2018)

  Her birimiz içimizde birer aylak adama can veriyoruz aslında. Her ne kadar para kazanma mücadelemiz, yorgun iş dönüşlerimiz olsa da... Bedenimiz çalışıyor ama beynimiz aylak!

 • Görkem Özgörkey (26.10.2018)

  Aylak Adam kitabını okuduktan sonra etkisinden uzun bir süre kurtulamadım. İlk defa bir kitap beni bu kadar çok etkiledi. Kitabın akıcılığı yazarın üslubu ile birleşince sayfaların nasıl ilerlediğini anlamadım bile.

 • Polat Bakırcıoğlu (27.08.2018)

  Şunu içten söylemem gerekirse kitabı kesinlikle beğenmedim.

 • Utku Dizdar (02.08.2018)

  Türk edebiyatının en önemli eserlerinden olan Aylak Adam herkesin anlayabileceği bir dile sahip değil. Bu eşsiz kitabı ancak gerçek edebi değeri bilenler okuyabilir.

 • Ogün Gümüşpala (21.07.2018)

  Aylak Adam kitabını okumadan önce çok merak ediyordum fakat okumaya başladığımda pekte merak uyandıracak bir kitap değil bana göre.

 • Burcu Kuday (16.07.2018)

  Aylak Adam Türk edebiyatında kazanılmış en önemli eserlerden biridir. Bu nedenle dikkatimi çekti ve okumaya başladım tek kelime ile süper bir kitaptı.

 • Şahnur Elçiboğa (12.07.2018)

  Aylak Adam Kitabının diline alışmakta ilk başlarda zorluk çektim ama bitirdikten sonra ben nasıl bir kitap okudum dedim kendime.

 • Berke Özbir (10.07.2018)

  Aylak Adam bize yaşamanın ne kadar basit bir şey olduğunu gösteriyor. Adını Kidega'dan öğrendiğim bu kitabı okumak beni gerçekten derin düşüncelere sürükledi. Kısacası herkes inandığı şey kadar var ve unutulmadığı kadar yaşar. Mutlaka okuyun ve arkadaşlarınıza da gönül rahatlığı ile tavsiye edebilirsiniz.

 • Kerem Kumcuoğlu (06.07.2018)

  Aylak Adam kitabını okuyup sindiren ve benimseyen anlayabilen adama saygı duyarım. Edebiyatımızın en güzel eser.

 • Sinem Akal (05.07.2018)

  Aylak Adam kitabını okuduktan sonra vay be diyebiliyor ve etkisinden uzun süre çıkamıyorsanız kitabı gerçek anlamda anladığınızı gösterir. Türk edebiyatının en önemli kitaplarından biri.

 • Ebru Körmükçü (21.06.2018)

  Anayurt Oteli gibi büyük bir eserini okumuştum Atılganın. Fakat o kitap zebercet gibi benimde psikolojimi bozmuştu. Aylak Adam Türk edebiyatına kazandırılmış en harika eser.

 • Rüya Sadıklar (19.06.2018)

  Aylak Adam Türk edebiyatının kazanılmış en iyi eseridir. Arka kapağında yer alan "Zor bir karakter, zor bir yaşam, yalın bir roman," kitabı özetlemiş aslında.

 • Emel Kıraç (04.06.2018)

  Aylak Adam kitabı ülkemizin çoğu okurlarını çok aşacak düzeyde yazılmış bir eserdir.