Ayşe'nin İyilik Günlüğü (5 Kitap Takım)

Hadis Hikayeleri

Seca Öztürk

Kitap Açıklaması

1.kitap; Büyüklerin Tenefüsü
Günün yorgunluğundan herkes kendi payına düşeni almıştı. Karanlıkla beraber güneşin çekilmesi gibi, insanlar da bir bir evlerine çekiliyorlardı. Yarın güneşle birlikte yine bu koşuşturma kaldığı yerden devam edecekti. İşe gidenler, işten dönenler, alışverişe gidenler, alışverişten dönenler, yürüyenler, koşanlar, yorulanlar... Hayat böyle ne zamana kadar sürüp gidecekti? Bu büyüklerin hayatında hiç mi teneffüs yoktu?

2.kitap; İnsanlık Elele
Ayrı odalarda ayrı dünyaların insanı olmak değil aile olmak. Sadece bir çatıyı bir daireyi paylaşmak da değil. Bir düşünceyi, bir fikri, bir inancı paylaşmak aile olmak. Üzüntüde, sevinçte, hastalık ve sağlıkta tek yürek olmak. Kendi evimizin çatısını genişleterek, gök çatısı altında bütün insanlarla el ele olmak. Dünyanın dört bir yanında üşüyen annesiz babasız çocuklarla kardeş olmak...

3.kitap: Dünyaya Yetecek Kurabiye
Sevgili Anneciğim keşke o mis kokulu kurabiyelerinden, bütün dünya çocuklarına yetecek kadar yapabilse. Biliyorum bu mümkün değil. Ama mümkün olan bir şey var. Kurabiyelerimi değil belki ama, kalbimin güzel dileklerini ve dualarımı onlarla paylaşabilirim. Şu küçücük kollarımla uzanamadığım kardeşlerime; kalbimin görünmeyen kocaman kollarıyla ulaşabilir, Onlara mutluluk dağıtabilirim. neden olmasın.

4.kitap; Kalbimin Komşuları
Sevgili Peygamberimiz, "komşusu açken tok yatan bizden değildir," buyurmuş. Birbirimize yakın komşu olmak ya da birbirimize yakın olmak için evlerimizin dib dibe olması gerekmezmiş. Kalplerimizin yakın olduğu herkes komşumuz ve kardeşimiz sayılırmış. İster binlerce kilometre ötede, Afrika'da açlık mücadelesi veren kardeşlerimiz, İsterse evimizin bir sokak ötesinde bir kuru ekmekle hayat mücadelesi veren insanlarımız... Hepimiz kardeşiz. Gerçek mutluluk, kalbimizin komşularını hiçbir zaman unutmamaktır.

5.kitap; En Özel Dostum
Hiçbir zaman yalnız değilim. Kendimi en yalnız hissettiğim zamanlarda bile, O benimle beraber: En özel dostum. İbrahim Peygamber gibi her yerde ve her zaman O'nunla birlikte olduğumu bilmek O'nun beni herkesten daha çok sevdiğine ve koruduğuna inanmak dünyanın en güçlü ve en mutlu insanı yapıyor. Artık ne karanlıktan ne yalnızlıktan ne de tek başıma uyumaktan korkuyorum. Çünkü: Allah bana yeter, o ne güzel dosttur.

Seca Öztürk Kitapları
18,06 ₺
Satışta Değil
SEPETE EKLE
Kitap Ayrıntıları
ISBN: 9786054902170
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: 1. Hamur
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 320
Basım:
Ebat: 125x195 cm
Ağırlık: 320
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
Bu kitap hakkında ilk yorum yazan sen ol.