Babamın Hikayesi

Şebnem Kocaoğlu

Kitap Açıklaması

Babamın, o derin bakışlarının arkasına gizlediği zekâsını, anlayışını ve duygularını anlayabilmek emek ister.

Duygularını ifade etmenin ayıp olduğu öğretilen bir nesilden gelmenin ve kendi doğru bildiğinden başkasını yapmamanın acısını hayatı boyunca çekmiştir. Buna mesleki egosu, sertliği, zaman zaman da despotluğu eklenince onu anlamak zorlaşır.

Prof. Dr. Hayrullah Kocaoğlu'nun, 1925 yılında İstanbul'da başlayan daha sonra İzmir'de devam eden yaşantısını, Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Cerrahi Kürsüsünü kurma ve yaşatma mücadelesini anlatan biyografik bir eser…

Bu kitap, Prof. Dr. Hayrullah Kocaoğlu'nun hayat hikayesi etrafında bir devrin akışını verir. Ege Üniversitesinde ve İzmir'de, ilklere imza atıp arkasından gelenlere önderlik eden, bu akış içinde mesleki ihtirasıyla her gün kendini yeniden yaratmayı başaran bir bilim adamı.

Babamın Hikâyesi; iyi bir doktor olmaktan çok, iyi bir insan olmaya ışık tutan, bizi mütevazı bir aile yaşantısı içinde İstanbul ve İzmir'de seyahate çıkaran biyografik bir roman.

Şebnem Kocaoğlu, içindeki heyecanı avuçlarımıza bırakıp bizi tarihin içinde bir yolculuğa çıkarıyor. Yolculuklar vardır, bittikleri sanılan yerde tekrar başlar. Geçmişin pusundan günümüze geldiğimi de bu kitap onu yaşatan tek belge olacaktır.25,00 ₺ %10
22,50 ₺
Tedarik Süresi: 2 iş günü
100 TL üzeri kargo bedava! Kargo Bedava
Kitap Ayrıntıları
ISBN: 9786058042001
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 96
Basım:
Ebat: 13,5x21 cm
Ağırlık: 96
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
Bu kitap hakkında ilk yorum yazan sen ol.