Bağımsız Denetim

Türkiye Finansal Raporlama Standartları Uygulamalı

Hayrettin Usul, Hüseyin Yıldırım

Kitap Açıklaması

Yeni Türk Ticaret Kanununun yürürlüğe girmesiyle eskisine oranla daha geniş çevrede kendini hissettiren bağımsız denetim: bu çalışmada detaylı olarak ele alınmıştır. Kitap on altı bölümden oluşmaktadır. Bölüm sayısının fazla olmasının nedeni ise, her bir bağımsız denetim faaliyetinin okuyucuya ve kullanıcıya kolaylık olması bakımından ayrı ayrı incelenmesinden kaynaklanmaktadır.

Kitabın birinci bölümünde işletmeler tarafından hazırlanan finansal tabloların denetlenmesindeki amaçlar irdelenmiş, ikinci ve üçüncü bölümde de genel olarak denetim ve denetçi kavramları ele alınmıştır. Kitabın dördüncü bölümünde denetim standartları incelenirken, beşinci bölümünde ise denetim ilkeleri detaylı olarak irdelenmiştir. Kitapta altıncı bölüm ise denetim süreci genel olarak anlatılmış ve bu süreç daha sonraki bölümlerde ayrı ayrı bölümler olarak detaylı bir şekilde okuyucuya aktarılmıştır.

Kitabın son bölümü olan on altıncı bölümde denetim çalışmaları uygulamalı olarak verilmiştir. Uygulama Türkiye Finansal Raporlama Standartlarına göre yapılmıştır. Bu bölümde bilanço ve gelir tablosu hesapları Türkiye Finansal Raporlama Standartlarına uygun olarak biçimlendirilmiş daha sonra standartların istediği şekilde uygulamaları yapılmıştır. Bu uygulama yapılırken teoriden mümkün olduğu kadar kaçınılmış, okuyucuya bol örnekli ve anlaşılır şekilde verilmesine azami ihtimam gösterilmiştir.Hayrettin Usul Kitapları

24,00 ₺ %8
22,08 ₺
Tedarik Süresi: 2 iş günü
100 TL üzeri kargo bedava! Kargo Bedava
Kitap Ayrıntıları
Türü: Akademik
ISBN: 9786055216597
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: 1. Hamur
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 298
Basım:
Ebat: 16x24 cm
Ağırlık: 506
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
Bu kitap hakkında ilk yorum yazan sen ol.