Bağırmayan Anneler

Bağırıp Çağırmadan Çocuk Büyütme Teknikleri

Hatice Kübra Tongar
1 kişi
Kidega'nın Bağırmayan Anneler Kitap Yorumu
Çocuk yetiştirirken dikkate alınması gereken hususları, sakin kalmanın püf noktalarını anlatan bu kitabı çocuk sahibi olan herkes muhakkak okumalı.

Kitap Açıklaması

Anneniz Size Bağırıp Döver Miydi?

Benim küçüklüğümde çocukları dövmek, hakaret etmek, bağırmak ‘normal’ kabul edilen bir ebeveynlik davranışıydı. Aileler çocuklarına bu davranışlarda bulunduklarında, şimdinin annelerinin yaşadığı pişmanlık, vicdan azabı ya da hatayı telafi etmek gibi duygular yaşamazlardı. Çünkü o dönem ‘kızını dövmeyen dizini döver’, ‘dayak cennetten çıkmadır’ dönemiydi. Öyle öğrenmişlerdi. Çocuk hata yaptığında ceza verilmeliydi, hatta ceza ne kadar büyük olursa o kadar iyiydi. Mesela çocuğu dövmek demek, ‘bak bu davranışın çok yanlış, o kadar ki seni dövüyorum, canını yakıyorum ki bir daha yapmayasın’ demekti.

İşin ironik kısmı, geçmişe dönüp baktığımızda annelerin ya da babaların bizleri dövdüğü, bağırıp çağırdığı, aşağılanmış hissettirdiği anları gözlerimiz dolarak hatırlıyor olmamıza rağmen, neden yaptıklarını yani vermek istedikleri dersi hatırlamıyor olmamız. Eminim sizler de belli şeyler hissediyorsunuzdur: Ebeveynin vermek istediği ders unutuldu gitti. Geriye sadece yenilen dayakların ve işitilen azarların soğuk anıları kaldı.

İşte bu kitap tam da bunun için yazıldı. Evlatlarımız yıllar sonra geriye dönüp baktıklarında yanaklarına atılmış bir tokadın soğukluğundan çok, yüreklerine dokunan bir annenin sıcaklığını hissetsinler diye…

O zaman gelin hep birlikte; Niyet Ettik Niyet Eyledik Bağırmayan Anneliğe…

Hatice Kübra Tongar Kitapları
26,00 ₺ %30
18,20 ₺
Tedarik Süresi: 2 iş günü
75 TL üzeri kargo bedava! Kargo Bedava
Kitap Ayrıntıları
ISBN: 9789752477117
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 176
Basım:
Ebat: 16x24 cm
Ağırlık: 176
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
 • Kağan Korol (13.11.2018)

  Çocuklara verilen eğitim ciddi anlamda çok önemli. Bu kitabı özellikle anne ve babaların okumasını tavsiye ederim. Eminim faydalı olacaktır.

 • Onur Berberoğlu (07.11.2018)

  Bu kitabı kesinlikle anne, babalar ve adayları mutlaka okumalı çocuk eğitimi ve psikolojisi üzerine yazılan en güzel kitaplardan biri diyebilirim. Kidega farkı ile de benim gibi uygun fiyata sahip olabilirsiniz.

 • Berke Poyrazoğlu (10.09.2018)

  Çocuklarınıza daha iyi bir gelecek sunmak istiyorsanız kesinlikle Bağırmayan Anneler olmayı tercih etmelisiniz.

 • Göktürk Akar (31.08.2018)

  Kesinlikle ebeveynlerin okumasını tavsiye ederim.

 • Sinem Saygıner (29.08.2018)

  Kitabı kesinlikle annelerin okuması gerek diye düşünüyorum. Çocuk psikolojisi açısından gerçekten de faydalı bir kitap olmuş.

 • Sarp Adıvar (28.08.2018)

  Çocuk psikolojisini en iyi anlatan kitaplardan biri olmuş ve bütün ebeveynlerin okuması gereken bir kitap.

 • Kutay Karaduman (10.08.2018)

  Özellikle annelerin okumasını tavsiye edeceğim güzel ve anlamlı bir psikoloji kitabı.

 • Alp Abacı (06.08.2018)

  Her anne ve babanın mutlaka okuması gereken bir kitap.

 • Çınar Akışık (04.08.2018)

  Ebeveynlerin mutlaka okuması gereken harika bir çocuk psikolojisi kitabı. Anne ve babaların yetiştirmek istedikleri çocuklar için dikkate almaları gereken konuları barındıran bir kitap olmuş.

 • Bora Durak (02.08.2018)

  Her annenin ve anne adayının mutlaka okuması gereken kitap.

 • Ahmet Uca (30.07.2018)

  Özellikle çocuk yetiştiren anne ve babaların okumasını tavsiye ederim. Çocuk psikolojisi üzerine yazılmış harika bir eğitim ve çocuk psikolojisi kitabı.

 • Emel Abacı (25.07.2018)

  Her zaman nostaljik düşüncelerin doğruluğundan ve geçerliliğinden emin olduğumdan dolayı Bağırmayan Anneler kitabında annelerimizi eleştiren bir yapı hissettim. Bu nedenle benim için bir değeri yok.

 • Burcu Duygulu (20.07.2018)

  Çocuk yetiştiren bir anne olarak Bağırmayan Anneler kitabına bayıldım eğitici yönü dışında çocuk psikolojisi üzerine de çok fazla etkileri bulunmaktadır. Annelerin özellikle okumasını tavsiye ederim.

 • Burcu Tazegül (06.07.2018)

  Henüz bir çocuğum ama kedim var ve anneler gününde bir arkadaşım bu kitabı bana armağan ederek sende bir annesin dedi. O yüzden bu kitabın yeri bende apayrıdır. Kaleminize sağlık.

 • Bartu Kaplangı (06.07.2018)

  Henüz bir çocuğum ama kedim var ve anneler gününde bir arkadaşım bu kitabı bana armağan ederek sende bir annesin dedi. O yüzden bu kitabın yeri bende apayrıdır. Kaleminize sağlık.

 • İrem Adal (04.07.2018)

  Şimdiye kadar okuduğum en eğitici kitaplardan biri olan Bağırmayan Anneler gerçekten de çocuk yetiştirirken dikkat etmemiz gereken püf noktaları anlatan harika bir kişisel gelişim kitabı. Yazar Hatice Kübra Tongar gerçekten de harika bir iş çıkartmış.

 • İrem Orbay (03.07.2018)

  Bir kadın çıkıyor ve bunca zaman bizleri büyüten annelere resmen yanlış yapmışsınız diyor. Bağırmayan anneler kitabı ve yazarı hakkında hiç iyi yorum yapamayacağım.

 • Utku Erbay (19.06.2018)

  Bağırmayan anneler kitabı muhteşem bir anlatım ile yazılmış eşsiz bir eser. Ben çok sevdim biz anneler için iyi bir rehber olmuş

 • Ege Alyanak (22.05.2018)

  Sosyal Medya’da çok konuşulan bir kitap olmasından dolayı epeyce merak etmiştim. Tüm sitelerde araştırma yaparken Kidega’nın hepsinden daha uygun fiyata satış yaptığını gördüm bu indirim ile birlikte birkaç kitap daha satın aldım. Ben kitaptan umduğumu bulamayanlardanım. Bağırmayan Anneler kitabı yeni neslin bildiği birçok konuyu işlemiş. Yine de bir çok nokta da beni aydınlattığını inkar edemem. Her çocuk annesi için her anne çocuğu için özeldir.