Balconies Of Istanbul

Sheree Barka

Kitap Açıklaması

İstanbul sokaklarında yürürken hiç başınızı kaldırıp yukarlara baktınız mı?

Merak ettiniz mi İstanbul'un balkonlarını?

"Balkon: Bir binanın üst katlarından dışarıya doğru çıkmış, önü ve yanları korkulukla çevrili yer."

İstanbul'un Balkonları Sheree Barka (merhum Prof. Dr. Aykut Barka'nın eşi) ve Oya Şengör'ün (Prof. Dr. Celal Şengör'ün eşi) birlikte hazırladıkları bir eser. Boğaz'ın, Beyoğlu'nun, Yeşilköy'ün, Şişli'nin, Büyükada'nın, Nişantaşı'nın, Moda'nın ve İstanbul'un çeşitli semtlerinin en göz alıcı balkonlarından bir seçki Çitlembik Yayınları'nın çıkardığı bu kitapta toplanıyor.

Barka ve Şengör, böyle bir balkon kitabı hazırlamanın zamanının geldiğini düşünerek kolları sıvadılar. Fotoğrafların son hali için Atilla Altın, İlkay Muratoğlu, Tolga Tezkavuşan ve Nikos Michalakis ile çalıştılar.

Çeşitli semtlerde yer alan, çeşitli dönemlerde yapılmış balkonlar kendileri için konuşuyorlar resimlerde.
Tam yüz balkonun biraraya geldiği bu özenle hazırlanmış eser, kitaba ve İstanbul'a meraklı olanların kütüphanelerinde bulundurmak isteyeceği bir çalışma.

"İstanbul balkonlarının çeşitliliği bizleri hayrete düşürse de, onları keşfetmenin keyfine diyecek yoktu. Bu kitap, bu çalışmanın ürünüdür ve özellikle bu güzel sanat formunu gözler önüne sermeyi amaçlamaktadır. Utanması olmayan görkemli balkonlardan, ince bir tevazü taşıyan balkonlara kadar geniş bir seçki elinizde tuttuğunuz kitabın sayfalarında gizli, keşfetmenizi bekliyor."Sheree Barka Kitapları

54,63 ₺
Satışta Değil
SEPETE EKLE
Kitap Ayrıntıları
ISBN: 9789756663578
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: Kuşe
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 141
Ebat: 13,5x20 cm
Ağırlık: 141
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
Bu kitap hakkında ilk yorum yazan sen ol.