Bankacılık Kanunu Şerhi

Yaşar Alıcı

Kitap Açıklaması

"Bankacılık Kanunu Şerhi" isimli bu çalışma; çeşitli bankalarda avukatlık, baş hukuk müşavirliği, genel müdür yardımcılığı ve danışmanlık şeklinde yürütülen görevler ile BDDK ve TMSF Başkanlıklarına yapılmış olan danışmanlıklardaki deneyim ve birikimin akademik çalışmalarımla birleştirilmesi sonucunda ortaya çıkmıştır.

Bankalar finansal sistemin temel kuruluşlarıdır ve bankacılık faaliyetleri önemli iktisadi etkilere sahiptir. Bu nedenle konular hukuki yönleri yanında iktisadi ve mali yönleri de dikkate alınarak incelenmiştir. Bankacılık Kanununun, kamu hukuku kuralları yanında özel hukuk kurallarını da içermesi çalışmanın ilgi çekici diğer bir yönü olarak ortaya çıkmıştır.

5411 sayılı Bankacılık Kanunu özensiz şekilde hazırlanmıştır. Kanunun bazı hükümleri arasında ve hatta bazı maddelerin fıkraları arasında açık çelişkiler bulunmaktadır. Bu şekilde ortaya çıkan örtülü (gizli) boşluklar hakkında, hükümlerin amacı, uygulama ve yargı kararları dikkate alınarak bazı öneriler sunulmuştur.Yaşar Alıcı Kitapları

115,74 ₺
Satışta Değil
SEPETE EKLE
Kitap Ayrıntıları
ISBN: 9789752956568
Kapak: Ciltli
Kağıt Cinsi: 1. Hamur
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 1416
Basım:
Ebat: 17x245 cm
Ağırlık: 2200
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
Bu kitap hakkında ilk yorum yazan sen ol.