Bankacılık Sistemi

Finansal Araçlar, Riskler ve Krizler

Hasan Ayaydın, Savaş Durmuş

Kitap Açıklaması

Bankalar, finansal sistem içinde son derece büyük öneme sahip aracı kurumlardır. Bankalar finansal sistem ile reel ekonomi arasındaki bağı kuran köprü, bankacılık sektörü üzerine inşa edilmiştir. Özellikle kredi mekanizması ile işlevsellik kazanan bu köprü; fon fazlası nedeniyle fon arz etmek isteyen ve fon eksiği nedeniyle fon talebinde bulunan aktörlerin buluşma noktasıdır.

Bu nedenle gelişmiş ve gelişmekte olan ülkelerde finansal krizlerin tespit ve çözümü ile ilgili tahlillerin yapılması bir gereklilik olarak gözükmektedir. Finansal krizlerin bir alt başlığı olan bankacılık sektöründeki gelişme, yenilik ve problemlerin analizi ise aynı derecede önem taşımaktadır. Bu çalışmanın yazarları böyle bir gereklilikten hareket etmişler. Türkiye'nin farklı üniversitelerinde görev yapan akademisyenler özelde Türkiye, genelde dünya bankacılık sisteminin temel sorunlarından işleyişe, risk yönetiminden birleşmelere, katılım ve yatırım bankacılığından akreditif uygulamalarına kadar farklı birçok konuda sahip oldukları bilgi ve tecrübelerini bu kitapta birleştirmişler.

Bankacılık sektörü çalışanlarına, konuyla ilgilenen akademisyenlere ve öğrencilere yararlı olacağını düşünmüşler.Hasan Ayaydın Kitapları

28,00 ₺ %5
26,60 ₺
Tedarik Süresi: 2 iş günü
100 TL üzeri kargo bedava! Kargo Bedava
Kitap Ayrıntıları
ISBN: 9786053272625
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: 1. Hamur
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 206
Basım:
Ebat: 16x235 cm
Ağırlık: 206
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
Bu kitap hakkında ilk yorum yazan sen ol.