Bankacılık - Teori, Uygulama ve Yöntem

Mehmet Takan, Melek Acar Boyacıoğlu
Nobel Akademik Yayıncılık

Ekonominin işleyişi içerisinde önemli bir yere sahip olan bankacılık sektörü, tasarrufları mevduat olarak toplayıp bunları müşterilerine kredi şeklinde kullandırmak gibi iki temel fonksiyona sahiptir. Bu fonksiyonları hayata geçirirken bankalar, hem sermaye birikimi sürecinin hızlanmasına katkı sağlamakta hem de para ve kredi politikalarının uygulanmasına destek vermektedir.

Bunun yanı sıra baş döndürücü bir hızla gelişimini sürdürmekte olan teknoloji, yer küreyi bilgisayar ve iletişim ağlarıyla örerken, bunların ticari işlemlerde kullanılmaya başlanması, bankacılık sektörünün iktisadi hayattaki yerini vazgeçilmez bir konuma taşımaktadır.

Bu kitapta bankacılık, tarihsel süreç içerisindeki gelişiminden, üstlendiği fonksiyonlara, ticari hayatta faaliyetlerine başlamasından, taşıdığı risklere ve yönetimine kadar oldukça geniş bir yelpazede ele alınmakta ve okuyucuya bankacılıkla ilgili pek çok konuda bilgi sunulmaktadır.

Mehmet Takan Kitapları
42,59 ₺ %8
39,18 ₺
Tedarik Süresi: 6 iş günü
50 TL üzeri kargo bedava! Kargo Bedava

Kitap Ayrıntıları

Türü: Akademik
ISBN: 9786055426019
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: 1. Hamur
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 648
Basım: Ekim 2015
Ebat: 16x235 cm

Mehmet Takan Hakkında

Mehmet Takan, Akademik kategorisinde eserler yazmış bir yazardır. Başlıca kitapları alfabetik sırayla; Bankacılık - Teori, Uygulama ve Yöntem, Bankalarda Toplam Kali...

Bankacılık - Teori, Uygulama ve Yöntem Kitap Yorumları

Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
Bu kitap hakkında ilk yorum yazan sen ol.