Barnum’s Digest

Boris Vian

Kitap Açıklaması

Boris'in bir kıyıda unutulmuş liri 11 Nisan 1946 yılında birden çalar. Bir çok şiir dökülür masasına. Barnum's Digest, işte o, ateşli ve öfkeli şiirlerden dokunuşlar.

Boris Vian'ın 1946-1948 yılları arasında yazdığı on şiir: Anlaşılmaz, sevimli erselikle çarpıcı bir güzelliğe sahip oğlanlar, erkeklerin (ve kadınların) dostu, biçimli köpekler, denizkızları, kim oldukları bilinmeyen sakallı gudubet kadınlar, oğlan, sevici kadın ya da binici her üçü aynı yatakta kendi yataklarında bir araya getirdikleri sürece heyecan ve çoşku yaratatanlardı. Barnum's Digest'i oluşturan şiirler bunlar. Jean Boullet'ce yapılmış desenlere de destek olacak, Boris Vian tarafından Amerikanca'dan çevrilmiş 10 canavar.

Vernon Sullivan, Bison Ravi, Baron Visi, Brisavion bunların hepsi de BORIS VIAN. Yürek Söken, Mezarlarınıza Tüküreceğim, Günlerin Köpüğü, Kırmızı Ot, Pekin'de Sonbahar, Kasaplığın El Kitabı ve daha pek çok kitabın yazarı. Dilimizde onlarca yıldır canlılığını yitirmeyen bir yazarın ülkemizde yayınlanmamış bir eseri Barnum's Digest. O'nun canavarları. Hepimizin canavarları.

 Boris Vian Kitapları

Kitap Ayrıntıları
Türü: Edebiyat, Şiir
ISBN: 9789753980975
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 80
Basım:
Ebat: 13,5x21 cm
Çevirmen: Erdoğan Alkan
Ağırlık: 85
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
Bu kitap hakkında ilk yorum yazan sen ol.