Barzani ve Kürt Ulusal Özgürlük Hareketi 2

Mesud Barzani

Kitap Açıklaması

"Sayın Başkan Muhterem Mustafa Barzani,

Siz yüce Kürt halkının umutlarını gerçekleştirmek uğruna göz kamaştırıcı bir mücadele verdiniz. Asırlar boyunca biriken, uzun ve meşakkatli mücadele süreçlerinde dağ gibi kabaran haklı beklentilerini somutlaştırdınız. Kahramanlıklarla dolu uzun bir tarihe ve köklü bir geleneğe sahip bir halkın sahip olduğu tüm değerlerin kavgasını verdiniz.

Saygıdeğer savaşçı! Usta Komutan! Sen eşsiz liderler içinde benzersizsin. Davanın haklılığına olan inancın ve onun için kendini hazırlaman bakımından kahramanlar içinde en ön saftasın. Bu inancını pratize etme, her türlü musibetin içinden sıyırıp çıkarma, acı bir sabırla yeşertme hususunda senin gibisi yoktur.
Sayın Başkan! Hiç şüphesiz tarih, her zaman açık bir dille, en doğru ifadelerle senden bahsedecek, etkin bir güçle seni yüceltecektir. Senin tarihten silinmen veya karalanman mümkün değildir. Bu tarih direnen halkların mücadelesiyle ilgili olduğu sürece, onların görkemli savaşımlarını işlediği, kahramanlıklarını kaydettiği sürece sen bir yıldız gibi parlayacaksın. En sonunda mazlum halkların zaferlerinden, doruklara yükselişlerinden bahsedilirken bunun bir sembolü olarak senden sözedilecektir.

Allah seni özgürlük peşinde koşanların, mücadele yolunu tutanların, direniş ve zafer yolunu benimseyenlerin yollarını aydınlatan parlak bir sembol kılsın.

- Muhammed Mehdi el-Cevahiri (Arap şair ve yazar)

40,00 ₺
Satışta Değil
SEPETE EKLE
Kitap Ayrıntıları
ISBN: 9786054765218
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 592
Basım:
Ebat: 16x235 cm
Ağırlık: 592
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
Bu kitap hakkında ilk yorum yazan sen ol.