Başkalarının Aklı

Tali Sharot
Domingo Yayınevi
Kidega'nın Başkalarının Aklı Kitap Yorumu
Hayatımızın her alanında başkalarını ikna etmek durumunda kalıyoruz. Peki bu konuda nasıl daha başarılı olabiliriz? Tali Sharot bu konuyu derinlemesine araştırıyor ve cevaplarını okuyucusuyla paylaşıyor. Geliştirilebilir ikna yöntemleri konusunda ortak bir zeminde buluşma, akla ve mantığa değil duygulara hitap etme gibi motive edici yöntemleri bilimsel sonuçlar ile açıklıyor. Başkalarının Aklı insan ilişkileri bakımından herkese yol gösterecek bir rehber görevi görüyor.

Bir girişimci, insanları sonu meçhul bir biyoteknoloji projesine milyarlar akıtmaya ikna edebilirken, bir doktor hastasını hayati bir aşıyı yaptırmaya ikna edemiyor. Bir siyasetçi zerre gerçekliği olmayan tezlerle kitleleri peşinden sürüklerken, aksini –hem de bilimsel dayanaklarıyla sunan rakibi kimseye sözünü dinletemiyor. Neden?

Gündelik işlerimizden biri de başkalarını ikna etmek: Çocuğumuza öğretiyor, müşterilerimizi yönlendiriyor, hastalarımıza yol gösteriyor, dostlarımıza akıl veriyor, sosyal medyada takipçilerimizi bilgilendiriyoruz. Peki her gün yaptığımız bu işte ne kadar iyiyiz? Başkalarının fikrinden etkilenmemizde ya da kendi fikirlerimizle onları etkileyebilmemizde belirleyici olan ne?

Tali Sharot basit bir sorunun peşine takılıyor: Başkalarını dinlerken beynimizde neler oluyor? Önce, nöroloji ve psikoloji sahasındaki son çalışmalardan faydalanarak bu etkileme-etkilenme oyununda Taş Devri’nden beri pek fazla yol alamadığımızı ortaya koyuyor Sharot. Birinin fikir ya da davranışlarını değiştirmeye çalışırken seçtiğimiz yolların çoğu aslında beynin işletim sistemiyle uyumsuz. Sonra güzel haberi veriyor: Daha iyisi mümkün; beynimizin rolünü kavrayarak bu çift taraflı oyunda kartları yeniden dağıtabiliriz.

Pek çok saygın yayın organı tarafından yılın kitabı seçkilerine dâhil edilen Başkalarının Aklı, yaşamımızın rotasında fazlasıyla belirleyici olan, buna karşılık fazlasıyla donanımsız olduğumuz bir alanda bize sunulmuş muazzam bir kılavuz.

27,00 ₺ %28
19,44 ₺
Tedarik Süresi: 2 iş günü
50 TL üzeri kargo bedava! Kargo Bedava

Kitap Ayrıntıları

ISBN: 9786051980393
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 256
Basım: Temmuz 2018
Ebat: 14x21
Çevirmen: Tevfik Uyar
Editör: Algan Sezgintüredi

Tali Sharot Hakkında

Tali Sharot, Başvuru Kitapları, Psikoloji kategorilerinde eserler yazmış bir yazardır. Başkalarının Aklı kitabının yazarıdır. Tali Sharot kitapları; Domi...

Başkalarının Aklı Kitap Yorumları

Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
 • Mert Kutlay (13.08.2018)

  Başkalarının Aklı kitabı psikolojik bir tür ama kişisel gelişim alanına da yakın.

 • Esma Özberk (02.08.2018)

  Psikoloji ve kişisel gelişim kitapları tam bana hiitap ediyor. İkna yöntemlerini en akıllıca yöntemler ile anlatan Başkalarının aklını bence herkes okumalı.

 • Ümran Erdoğan (02.08.2018)

  Tali Sharot tarafından kaleme alınmış harika bir kitap.

 • Mert Adan (28.07.2018)

  Kitabı okumaya başladığım andan beri düşündüğüm tek şey bir insanın başkalarının aklı ile nasıl olur da hareket ettiğini anlamakta daha fazla zorlandığımı anladım.

 • Ali Solmaz (27.07.2018)

  Kitap aslında yapmak isteyip yapamadıklarımızı başkalarının aklı ile yaptığımızın ne kadar doğru ya da yanlış olduğunu anlatıyordu. Herkesin okuması gereken bir kitap.

 • Ebru Nalbantoğlu (21.07.2018)

  Başkalarının Aklı kitabını okuyun okutturun.

 • Burcu Ayaydın (12.07.2018)

  Sanırım uzun zamandır okuduğum en iyi kitaplardan biri Başkalarının Aklı.

 • Ebru Çapanoğlu (11.07.2018)

  İş ve sosyal yaşamında mutlu olmak ve başarıya ulaşmak için başkalarının akli kitabı işinize çok yarayacak.

 • Rüya Balaban (09.07.2018)

  Mutlak Başarı için Başkalarının Aklı kitabı mutlaka okunmalı.

 • Rüya Tüzün (06.07.2018)

  Kitabı bugün sipariş verdim kitap hakkında hiç bir bilgim yok ama Başkalarının Aklı kitabı tanıtım metni ve kidega'nın yorumu sayesinde oldukça merak edip satın aldım. Umarım beklentimin altında değildir.

 • Kağan Ağaoğlu (06.07.2018)

  Bir satış temsilcisi olarak diğer arkadaşlarımın neden benden daha başarılı olduklarını bir türlü anlayamıyordum. Bir arkadaşım Başkalarının Aklı isimli bu kitabı tavsiye etti. Henüz daha gelmedi yeni verdim kitabı ama çok faydalı olacağına inanıyorum. Başkalarının Aklı kitabının ismi de oldukça manidar olmuş.