Başlangıç

Dan Brown
Altın Kitaplar
3 kişi
Kidega'nın Başlangıç Kitap Yorumu
Her Dan Brown kitabı gibi akıl karıştırıcı, şaşırtıcı, soluksuz okunacak bir roman... Dünyadaki dinlerin ortaya çıkışını anlatan bir cinayet hikayesi... Uluslararası bestseller listesinden inmeyen, rüşdünü kanıtlamış Dan Brown yine bizleri şaşırtmayarak çizgisini koruyor.

Kim olursan ol, neye inanırsan inan, Çok yakında her şey değişecek...

Genç adam, aniden üç büyük dinin temsilcilerine döndü. “Şaşırtıcı bulacağınızı tahmin ettiğim bilimsel bir buluşum sebebiyle bugün buradayım. İnsanlık deneyimimizin en temel iki sorusuna cevap bulma ümidi ile yıllardır peşinden koşuyordum. Bu bilginin tüm inananları derinden etkileyeceğine inanıyorum. Nasıl desem, ‘yıkıcı’ diye tanımlanabilecek bir değişikliğe sebep olabilir. Birazdan görecekleriniz, dünyayla paylaşmayı umduğum sunumun kaba bir kesiti. Fakat bunu yapmadan önce dünyanın en etkili din adamlarına danışmak, en çok etkilenecek kişilerce nasıl algılanacağını öğrenmek istedim.” Piskopos, haham ve ulema birbirlerine baktılar, sıkılmış görünüyorlardı. Piskopos, “İlginç bir girizgâh Bay Kirsch. Bize gösterecekleriniz dünya dinlerinin temelini sarsacakmış gibi konuşuyorsunuz," dedi.

Genç adam kutsal metinlerin saklandığı bu eski mahzende etrafına baktı. Temellerini sarsmayacak, yıkacak, diye düşündü. Din adamları üç gün içinde bu sunumu bir etkinlikle insanlara duyuracağını bilmiyorlardı. Bunu yaptığında tüm insanlar, dini öğretilerin gerçekten de ortak bir noktası bulunduğunu anlayacaklardı: Hepsinin tümden yanlış olduğunu...

Nereden geldik? Nereye gidiyoruz? İnsanoğlunun var olduğu günden beri cevabını bulmaya çalıştığı bu temel soruya cevap bulma iddiasındaki bir fütüristin tam da keşfini açıklayacağı gece her şey trajik bir biçimde karanlığa gömülür. Eski öğrencisinin sunumuna davetli olan Simgebilim Profesörü Robert Langdon söz konusu keşfi öğrencisinin anısına dünyaya duyurmaya karar verir. Ancak, kendisini bekleyen şifrelerden, acı sürprizlerden ve ölümcül fanatiklerden habersizdir...

Dan Brown Kitapları
42,00 ₺ %30
29,40 ₺
Tedarik Süresi: 2 iş günü
30 TL üzeri kargo bedava Kargo Bedava

Kitap Ayrıntıları

Türü: Edebiyat, Roman
Dil: türkçe
ISBN: 9789752123267
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 536
Basım: Eylül 2017
Çevirmen: Petek Demir İncek
Dan Brown

Dan Brown Hakkında

Dan Brown Kimdir?Dünyaca ünlü yazarlardan olan Dan Brown 22 Haziran 1964 yılında Amerika’da doğmuştur. Annesi ilahiyat müzisyen, babası da matematik profesörü olan yazarın gençliği din ile bilim arası...

Başlangıç Kitap Yorumları

Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
 • Çınar Dağdaş (13.08.2018)

  Dan Brown yine aklımızla oynamayı başarmış kitap harika ötesi bir şey mutlaka okumalısınız.

 • Ebru Bademci (10.08.2018)

  Her şeyin değişeceğine inananların mutlaka okuması gereken harika bir Dan Brown eseri.

 • Bora Tuğlu (03.08.2018)

  Kaliteli roman arayanlar Başlangıç ilk tercihiniz olsun.

 • Emel Pektemek (21.07.2018)

  Başlangıç kitabı tek kelime ile muhteşem bir roman soluk almadan okudum gecelerce uykusuz kaldım.

 • Ada Çağıran (21.07.2018)

  Başlangıç kitabından çok yazarın yazım tekniğini merak ettiğim için kitabı aldım ve şimdi iyi ki de almışım diyorum. Herkesin okumasını tavsiye ederim.

 • Rüya Pekkan (19.07.2018)

  Ne yazsa okurum dediğim yazarlardan biridir Dan Brown... Her kitap öncesi yaptığı incelemelerle ve araştırmalarla okuyucuyu daha çok bağlıyor kitabına. Hem okuyor hem de onunla birlikte hayal ediyoruz her an.

 • Atakan Orbay (09.07.2018)

  Dünyadaki dinlerin çıkışını konu alan Başlangıç bir cinayet romanı Dan Brown kitapları kadar etkileyici ve güzel ama en çok bu kitabına bayıldım diyebilirim. Herkese keyifli okumalar.

 • Çınar Paksüt (06.07.2018)

  Başlangıç kitabı dünyadaki dinlerin ortaya çıkışını konu alarak bir cinayet romanı türünde yazılmış. Dan Brown kitapları gerçekten de etkileyici ve güzel.

 • Bartu Küçükler (05.07.2018)

  Dan Brown severek takip ettiğimiz kalemlerden biridir. Başlangıç kitabını henüz edindim ama kitap tanıtım metni ile kapak görseli dahi ilgimi çekmeye yetti.Beni şaşırtmayacağından emin olduğum bir kalem.

 • Ebru Duygulu (04.07.2018)

  Başlangıç kitabını 10 gün kadar önce aldım. Tanıtım metni cezbetmişti. Gördüm ki Başlangıç kitabı yazarın diğer kitaplarının tekrarı gibi.

 • Ada Karaer (03.07.2018)

  Yer yer aklım karıştı ve toparlayamadım yer yer ise şaşırdım ve nefes almadan okudum. Dünya dinlerinin nasıl ortaya çıktığının anlatılmış olduğu Başlangıç bence sizleri de derinden etkileyecek bir kitap.

 • Yağız Pektemek (02.07.2018)

  Klişe dolu sayfaları olsa da Başlangıç okunabilir bir akıcılıkta Dan Brown kitabı bence.

 • Kerem Özkök (13.06.2018)

  Başlangıç kitabından çok yazarın farklı bir yazım tekniğini öğrendiğim kitabı almak istedim. Oldukça başarılı olmuş Başlangıç.

 • Esma Tazegül (25.05.2018)

  Tipik Dan Brown kitabı. Başlangıç en iyi kitabı olabilir mi elbette hayır fakat yazarın her kitabının çok ses getirdiği aşikar.