Bay Çiklet ve Dans Eden Ayı

Andy Stanton

Kitap Açıklaması

Milyonlarca çocuğu peşinden sürükleyen Bay Çiklet'in merakla beklenen beşinci kitabı nihayet raflardaki yerini alıyor!

"Kimler ayıları sever? Herkes ayıları sever. Ve tahmin edin bakalım size ne söyleyeceğim, sevgili ayı severler? Hadi yine şanslı gününüzdesiniz, bu hikâye bir ayı hakkında. Öyle alelâde bir ayı da değil, lütfen, limonata gibi bir sonbahar sabahı gezinirken yolu Limonlu Bayır'a düşen heybetli bir ayıdan söz ediyoruz."

İngiliz çocuk edebiyatının genç yıldızlarından Andy Stanton'un fırtına gibi esen "Bay Çiklet'in Maceraları" serisi akıl almaz hikâyelerle yoluna devam ediyor!.. Mizahi anlatımı ve bitmek tükenmek bilmeyen muhteşem benzetmeleriyle bir solukta okunan dizi, David Tazzyman'in karikatürvari çizimleriyle her yeni kitapta daha da özgünleşiyor. "Bay Çiklet ve Dans Eden Ayı"da, dokuz yaşındaki başkahramanımız Polly'ye bu kez, çikolata renkli kürklü, kırk fındık faresi boyunda (yalnız üst üste koyup yapıştırmanız gerekiyor) ve ikiyüz karpuz ağırlında bir ayı eşlik ediyor: Padlock Ayıların da adı mı olur diye hiç sormayın. Polly koyarsa olur! Peki, insanlar aleminde, hele bir de Limonlu Bayır'da kaybolan bir ayının başına neler gelir tahmin edin bakalım?.. Şehirde herkesin hayretle bakakaldığı ayıyla ilk konuşan tahmin edeceğiniz üzere Polly olur. Hemen arkadaş olurlar... Bu arada Bay Çiklet ve Üçüncü Billy William da ayıyı görür görmez hınzır düşüncelere kapılırlar: Ayıyı bir an önce ele geçirip dans ettirerek para kazanmak. Ama nasıl? Bu arada, ait olduğu yerden uzakta sıla hasretiyle yanıp tutuşan Padlock günden güne eriyip gitmektedir. Polly de onu bir an önce evine yani Vahşi Hayvanlar Krallığı'na götürmek istemektedir.
Günlerden bir gün Polly Padlock'u kaybeder. Kaçırılmıştır. Bay Çiklet ve Billy onu rıhtımdaki meyhanelerin en kuytusundakinde dans etmeye zorlamaktadır. Kötü ikili ilk gösterinin hasılatını sayarken, Polly, "Bay Komilik Dans Eden Ayı" Padlock'u kaçırmayı başarır... İkiliyi akıl almaz bir macera beklemektedir. Bir anda kendilerini Bilete Gerek Yok gemisinde Kaptan Brezilya ile karşı karşıya bulurlar. Zırdeli kaptan onlardan bir dizi saçmalık ister. O da nesi? Polly ve Padlock tam da Bay Çiklet ve sevimsiz arkadaşından kurtulduklarını sanırken Bay Çiklet ve Billy açık denizde kaybolmuş bir halde görünmesinler mi?..
Peki, abur cubur keşfine çıkan Jonathan Şapırtı ile dostlarımızın yolları ne zaman kesişecektir? Vahşi Hayvanlar Krallığı yakınlarda mıdır? Tüm bu yaşananların Gökkuşağının Ruhu ile bir ilişkisi olabilir mi?

Bay Çiklet ve çılgın dostları yepyeni bir serüvenle yine sizi nefes nefese bırakacak!



11,11 ₺
Satışta Değil
SEPETE EKLE
Kitap Ayrıntıları
Orijinal Başlık: Mr Gum and the Dancing Bear
ISBN: 9789944694988
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 145
Basım:
Ebat: 13,5x19,5 cm
Çevirmen: Elif Türkölmez
Editör: Zarife Biliz
Ağırlık: 152
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
Bu kitap hakkında ilk yorum yazan sen ol.