Beatnikler / Pirimitif / Soğuk Seti İndirimli 3 Kitap Takım

Toby Litt

Kitap Açıklaması

Beatnikler

Son yılların en yetenekli yazarlarından biri olan Toby Litt'ten çarpıcı ve cesur bir roman: beatnikler, bir İngiliz yol filmi.
Adını Kerouac ve Cassady'den alan iki modern Beat: Jack ve Neal... Arabalı bir piliç: Mary. Hip bir partide tanışırlar ve tabii ki yola çıkarlar... 90'ların alaycılığı, 60'ların özgürlüğü...

"Litt, bu komik ve sürükleyici bir romanında, olağanüstü zengin karakterli bir araya getirmeyi başarıyor ve toplumsal anlayışı sarsıyor."
- Publishers Weekly

"Bu yeni ve modern üslup, yeni neslin kulaklarından silinmeyecek."
- Malcolm Bradbury

"Toby Litt, Britanya'nın, Douglas Coupland'a verdiği cevaptır."
- Alain de Botton-

Pirimitif

"Sara'nın başında dikildi ve o anda ona her şeyi yapabilirmiş gibi geldi. Onunla sevişebilirdi. Onu bırakıp gidebilirdi. Boğarak öldürebilirdi. Bundan kimsenin haberi olmazdı. İşte buradaydı bu kadın. Buralarda kimse onun adını bilmiyordu, kimse nerede olduğunu bilmiyordu. Bu David'in sırrıydı."
Hayatınız bir yapboz kadar parçalı mı? Tek renk ve tekdüze ama paramparça... Ya ona biraz renk katmak isteseniz, parçalar bir daha yerie oturur mu?

Sessiz bir kasabada monoton yaşamını sürdüren David, bir trafik kazası ile her şeyin değişeceğini bilemezdi. Esrarengiz bir kadının yaşamına girmesi ile başlayan olaylar, aşk, suç, ihanet üçgeninde devam ederken, David şimdiye kadar hiç sormadığı bir sorunun cevabını bulacaktı: Artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacak.
(Arka Kapak'tan)

Soğuk

Smolens'ın tuhaf karakterleri ve romanın geçtiği tüyler ürperten iklimiyle soğuk, Oscar ödüllü 'Fargo' filminin edebiyattaki karşılığı olarak gösteriliyor.
Hapishaneden kaçan bir adam, ormanın ortasındaki evinde inzivaya çekilmiş, iyi kalpli, dul bir seramikçi kadın, karısı tarafından terk edilmiş ve kendini işine adamış bir şerif, başbelası bir ağabey, hap kullanan, genç, çekici bir kadın ve gözünü kırpmadan kötülük yapan yaşlı bir baba... Zorlu iklim şartları, her an hayatta kalma mücadelesine neden oluyor. Smolens soğuğun, insanların karakterine nasıl nüfuz ettiğini gösteriyor.

"soğuk okuyucuyu daha ilk sayfada yakalıyor ve buz kadar sert bir yazı tarzı, John Smolens'in büyüleyici karakterlerinin çevresinde savrulan karlar gibi, yakanızdan içeri sızıp hızla omurganıza doğru ilerliyor. Kısa bir süre sonra illiklerinize kadar ürperiyorsunuz ama belki de bunu hiç fark etmiyorsunuz çünkü o sırada sayfaları çevirmekle meşgul oluyorsunuz.
Soğuk'u okumalısınız, tercihen sıcak bir yerde battaniyenin altında."
- William Martin-
(Arka Kapak'tan)Toby Litt Kitapları

48,61 ₺
Satışta Değil
SEPETE EKLE
Kitap Ayrıntıları
ISBN: 9789758723102
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 1103
Ebat: 13,5x20 cm
Ağırlık: 1103
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
Bu kitap hakkında ilk yorum yazan sen ol.