Bedensel Farkındalığın Yolu

Moshe Feldenkrais

Kitap Açıklaması

Hiç kuşkusuz ki beden bilinci, insanın en geniş bilinç alanıdır ve kişinin yaşamı bir bakıma bedenin yaşamıdır. Bu yüzden de beden terapileri, bedensel farkındalığın geliştirilmesi, beden üzerine yapılan çalışmalar yoluyla, hem fiziksel hem ruhsal sağlığın geliştirilip, bütünleştirileceği görüşünden yola çıkarlar.

Çağımızda insan gelişimi ve evrimi sanki sadece kişilik veya entellektüel özelliklerine bağlıymış gibidir. Yaşam amaçları uğruna pek çok insan duygularına, bedenlerine ve doğal yaşama karşı yabancılaşmışlardır. Bunun sonucu ise kişinin kendi doğal enerji ve kapasitesini kötü kullanmasına neden olmuş, sınırlı bir enerji ve duygu ile yaşamak zorunda kalmışlardır. Bu da pek çok psikolojik ve bedensel sorunların ortaya çıkmasına neden olmuştur.

Feldenkrais, yöntemi geliştiren İsrailli fizikçi Moshe Feldenkrais`ın adıyla anılan bir bedensel ve ruhsal farkındanlık yöntemidir. Bu yöntemin amacı kişinin kendi bedeninden yola çıkarak öz bilincini geliştirmesi ruhsal/duygusal kapasitesini artırmasıdır.

Bu kitap iki bölümden oluşmaktadır. İlk bölümde teorik bilgiler, ikinci bölümde ise herkesin uygulayabileceği bedensel egzersizleri içermektedir.

 13,89 ₺
Satışta Değil
SEPETE EKLE
Kitap Ayrıntıları
ISBN: 9789757200734
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 283
Ebat: 13,5x20 cm
Ağırlık: 283
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
Bu kitap hakkında ilk yorum yazan sen ol.