Bediüzzaman’lı Yıllar

Orhan Güler

Kitap Açıklaması

Büyük İslam âlimi Bediüzzaman Said Nursi neler yaşadı, davası uğruna ordan oraya savrulurken yurt içinde ve dışında neler oldu?...

İşte bu kitap, bu tip suallere cevap verebilmek arzusuyla hazırlandı.

"Mutlakiyet," "meşrutiyet" ve "cumhuriyet" rejimlerini acısıyla-tatlısıyla yaşayan Üstad'ın hayatındaki mühim hadiseler, "Bediüzzaman'lı Yıllar" ismini verdiğimiz bu eserde yer yer satırbaşlarıyla, yeri geldiğinde ise detaylı şekilde verilirken, Üstad'ın hayatına paralel olarak "içerde" ve "dışarda" meydana gelen mühim hadiseler de aynı şekilde aksettirildi. Hedef, onun yaşadığı devrin-en azından ana hatlarıyla-zihinlerde "canlandırılabilmesi"dir.

Bir bakıma uzun sayılabilecek bir tarih kesiti bahis mevzuu. Dolayısıyla bu devrin "dünya tarihi" ve "yurt tarihi" ile "Üstad'ın tarihçe-i hayatı" kısmen, fakat olabildiğince objektif bir yaklaşımla teşhir edildi. Bir nevi "tarih" kitabı olması hasebiyle, hazırlık safhasında azami itina gösterildi. Çalışmanın sıhhati için birçok kaynak tarandı ve ortaya bu hacimli eser çıktı. Kaynak göstermek suretiyle çeşitli iktibaslar yapılırken "Bediüzzaman'lı Yıllar" bir nevi "ansiklopedik kronoloji" hüviyetine kavuştu.

17,00 ₺
Satışta Değil
SEPETE EKLE
Kitap Ayrıntıları
ISBN: 9789944491648
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 512
Ebat: 13,5x20 cm
Ağırlık: 512
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
Bu kitap hakkında ilk yorum yazan sen ol.