Belediye Şirketlerinde Giderler, İstisnalar ve Sayıştay Denetimi

Tolga Kaya, Salih Kan

Kitap Açıklaması

Kitabımızın ilk baskısından sonra gelinen süreçte vergi kanunları açısından gerek Gelir Vergisi Kanunu'na gerek Katma Değer Vergisi Kanunu'na önemli eklemeler yapılmıştır. 7194 Sayılı Dijital Hizmet Vergisi ile Bazı Kanunlarda ve 375 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamede Değişiklik Yapılması Hakkında Kanunla Gelir Vergisi Kanunu'na eklenen kurumlar vergisi mükellefleri açısından önemli değişiklikler yapılmış şirketlerin temel harcamalarına ilişkin bazı sınırlamalar getirilmiştir. Yine bu süreçte Katma Değer Vergisi Kanunu'na 7103 ve 7104 sayılı kanunlarla yeni istisna hükümleri eklenmiştir.

Bahsettiğimiz bu değişiklerle birlikte birinci baskısı tükenen kitabımızın bu baskısında şirketler açısından önemli bir husus olan dönem sonu işlemlerinden değerleme hükümleri belediye şirketleri odağında detaylı olarak anlatılmış kitabımızın her bölümü yeniden gözden geçirilerek mevzuat, görüş ve örnekler Haziran/2020 tarihi itibarıyla güncelleştirilmiştir.

Birinci baskımızda da belirttiğimiz üzere hazırlanan bu çalışmanın misyonu güncel sorunlara aydınlatıcı olmak, uygulayıcıların tereddüt ettikleri konulara ilişkin açıklayıcı ve çözüm getirici yol göstermek; belediyelere, belediye şirketlerine ve şirketlerle iş yapanların uygulamalarına katkı sağlayabilmektir.Tolga Kaya Kitapları

55,00 ₺
Satışta Değil
SEPETE EKLE
Kitap Ayrıntıları
ISBN: 9786053007173
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: 1. Hamur
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 220
Basım:
Ebat: 16x23 cm
Ağırlık: 220
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
  • Gönül Eskitürk (01.01.2020)

    Tebrik ederim Salih