Belgelerle Kırklareli Yahudileri ve 1934 Olayları

Rafet Seçkin

Kitap Açıklaması

Hangisi doğru?

  • Geleneksel kırkpınar güreşleri o yıl 3 Temmuz 1934 Pazar günü yapılacaktı. (Erol Haker)
  • Zamanın Kırklareli Valisi Faik Üstün, Belediye Başkanı Şevket Dingiloğlu güreşlerin Kırklareli'nde yapılacağı kararı karşısında şaşırmışlardır. (Nazif Karaçam)
  • Ama en acı olaylar Kırklareli'nde yaşandı. Sadece o yıla mahsus olmak üzere, her yıl Edirne'de düzenlenen Kırkpınar güreşleri, Kırklareli'nin  Loryalo Parkı'na alınmış, böylece aslında küçük bir kasaba olan Kırklareli'nde büyük bir kalabalığın toplanması sağlanmıştı. (Ayşe Hür)
  • Yabancı kaynaklara göre, yağmalanan ev sayısı 65 idi. Mağazalar ve çarşıdaki dükkanlar ise zarar görmemişti. (Rıfat N. Bali)
  • ''Kırklareli'nde bu saldırıların ölçüsü kaçar; bir haham çırılçıplak soyulmuş bir halde bir atın arkasına bağlanarak sokaklarda sürüklenir, karısı ile kızına tecavüz edilir.'' (Işıl Demirel)
  • ''Yukarıdaki makaleyi ilk kez 1984 yılında İsrail'de yayınladıktan sonra, Kırklareli doğumlu Ş.N. bana başvurup, 'Kırklareli'nde asla böyle olayların olmadığını, Türklerin daima iyi olduklarını ve yahudilerle iyi geçindiklerini anlattı.'' ( Avner Levi)

Doğrular'da Yanlışlar ya da Yalanlar da bu kitapta...Rafet Seçkin Kitapları

32,41 ₺ %20
25,93 ₺
Tedarik Süresi: 2 iş günü
100 TL üzeri kargo bedava! Kargo Bedava
Kitap Ayrıntıları
ISBN: 9786059490115
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 352
Basım:
Ebat: 13,5x21 cm
Editör: Şeref Kurtiş
Ağırlık: 352
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
Bu kitap hakkında ilk yorum yazan sen ol.