Ben Bir Aleviyim

Ali Kirazlı

Kitap Açıklaması

Bu kitabı yazarken bir takım hatalarımın olacağını düşünerek, önce Allah'ın affına, sonra da okuyucularımızın hoşgörüsüne sığınıyor, böylelikle Âlemlerin Rabb'i olan Allah'ın emirlerinden bir kısmını yerine getirmiş olmayı ümit ediyorum.

Kitabımızda, Kur'ân'ın en büyük mucize olduğu vurgulanmıştır. Bu söz sadece benim sözüm değildir. 1400 yıldır "Ben Müslümanım" deyip Kur'ân üzerine araştırma yapan onca insanın hemen hepsinin aynı şeyi dediklerini görmekteyiz.

Bilimsel açıdan baktığımızda; ister Müslüman olsun isterse gayrimüslim, ilim adamları bugüne kadar Kur'ân'ın sırlarının tümünü çözememiş, Kur'ân üzerinde aklî ve ilmî açıdan araştırma yapanlar ister istemez "Kur'ân en büyük mucizedir" demişlerdir ve öyle görülüyor ki, dünya durdukça da bu durum böyle devam edecektir. Bazı Kur'ân üzerinde çalışma yapan ilim adamları demişlerdir ki: Kur'ân tıpkı bir sofra gibidir. Nasıl bir adam sofradan ancak midesinin alacağı kadar alıp yiyebiliyorsa, insan da Kur'ân'dan ancak kendi bilgi kapasitesince faydalanabilir. İşte bu açıdan bakıldığında; ben de Kur'ân üzerinde kendi kapasitemce yaptığım araştırmayı değerli okuyucularıma anlatmaya çalıştım.Ali Kirazlı Kitapları

13,00 ₺
Satışta Değil
SEPETE EKLE
Kitap Ayrıntıları
ISBN: 9789944709477
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 183
Ebat: 13,5x20 cm
Ağırlık: 183
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
Bu kitap hakkında ilk yorum yazan sen ol.