Ben de Sizin İçin Üzgünüm

Kadri Gürsel
Destek Yayınları

Kadri Gürsel bu kitapta gazeteci olmak ve gazeteci kalmak için verdiği mücadelenin öyküsünü anlatıyor.

Yazdırmamak ve konuşturmamak için çabalayan işbirlikçi medya patronları, tetikçiler, troller, darbeciler, Cumhuriyet’e operasyon, hapislik, gülünç bir iddianame, By-Lock suçlamaları ve bir siyasi dava karşısında yazarın yaşadıkları, aslında sizin öykünüz.

Öyledir, çünkü mesleğinin hakkını vermekte ısrar ettiği için, “üye olmamakla birlikte terör örgütüne bilerek ve isteyerek yardım etmek” ile suçlanıp hapse atılan Kadri Gürsel’in başından geçenler, herkes için bir işaret fişeğiydi.
Tıpkı eski zamanlarda kömür ocaklarında bir emniyet tedbiri olarak tutulan kanaryaların grizu sızıntısını ebediyen susarak haber vermelerindeki gibi, medyanın susturulması da tüm ülke için kötüye gidişin ve krizin habercisiydi.
Artık gazetecilerin ülkeyi yönetenlere soru soramadığı Türkiye’de şimdi savcılar ve yargıçlar gazetecilere soru soruyor: “O köşe yazısını siz mi yazdınız? Silahlı terör örgütlerinden talimat aldınız mı?”

Okur ve izleyiciler de soruyor:

“Onunla program yapmaya nasıl tahammül ettiniz?”

“Hapiste en çok neyi özlediniz?”

Kadri Gürsel elinizdeki kitapta kendisine yöneltilen ilginç ve tuhaf sorulara da cevap verirken okurun zihin dünyasına yeni pencereler açıyor...

Kadri Gürsel Kitapları
25,00 ₺ %40
15,00 ₺
1 günde kargoda
50 TL üzeri kargo bedava! Kargo Bedava

Kitap Ayrıntıları

ISBN: 9786053114949
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 320
Basım: Ekim 2018
Ebat: 13,5x21 cm
Kadri Gürsel

Kadri Gürsel Hakkında

Kadri Gürsel 1961 yılında İstanbul'da dünyaya geldi. Galatasaray lisesinde yatılı okudu. 1980 darbesi öncesi üniversite yıllarında hapse girdi ve 3 yıl sonra serbest bırakıldı. Gazetecilik mesleğine 1...

Ben de Sizin İçin Üzgünüm Kitap Yorumları

Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
  • Koray Ertepınar (08.11.2018)

    İlk defa bir kitabın yazarı hakkında dahi hiç bir şey bilmeden okuduğum bir kitaptı ve iyi ki de okumuşum. Kesinlikle tavsiye edeceğim kitaplar arasında yer alıyor.