Ben Kalender Meşrebim

Charles Handy

Kitap Açıklaması

Yeni çalışma kalıplarını ve hayatı düzenlemenin yeni biçimlerini arayanlar, dinlenmek ve yenilenmek isteyenler, tırmanmakta olduğu merdivenin yanlış duvara dayalı olduğunu fark edip basamağın en altından başlama cesaretini arayanlar ve iyi öykülere ihtiyaç duyanlar?

Handy'nin öyküsüne ve hayata dair kaleme aldıklarına ruhunuzda yer açın. Çünkü kendisinin de dediği gibi: Hayat hiçbir doğru cevabı olmayan, ama yine de bir cevap isteyen problemler silsilesidir.

Yeni bir hayata, yeni bir işe ya da yeni bir ilgi alanına başlamayı düşünmek için en iyi zaman işlerin iyi gittiği zamandır.

Kuruluşların hafızası kötüdür ve eskiden tanıdık olan yüzünüzü ve adınızı çabuk unuturlar. Eskiden sözünüzün emir kabul edildiği ve isminizin önemli olduğu bir yere gidip de orada kimsenin sizin kim olduğunuzu bilmediğini anlamak kadar faydalı az hayat dersi vardır. Çoğumuz benim gibi dünyaya izimizi bırakmak için büyük umutlar ve hırslarla, kararlı bir şekilde yola çıkarız ama sonunda Voltaire'nin Candide'i gibi bahçemizi ekip biçmeye razı oluruz.

Charles Handy Kitapları
16,67 ₺
Satışta Değil
SEPETE EKLE
Kitap Ayrıntıları
Orijinal Başlık: Myself and Other More İmportant Matters
ISBN: 9786055655563
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 230
Basım:
Ebat: 14x21 cm
Çevirmen: Özlem Tüzel Akal
Ağırlık: 278
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
Bu kitap hakkında ilk yorum yazan sen ol.