Kitap Açıklaması

NPR, Washington Post, Buzzfeed, People, Time, Amazon, Entertainment Weekly, Bustle ve Newsweek'e göre Yılın En İyi Kitabı

Goodreads okurlarına göre 2018'in En İyi Fantastik Kitabı

"Bu dikkat çekici hikâye sizi, Kirke'nin yaptığı bir büyü gibi etkisi altına alacak."

- Mary Doria Russell, Serçe'nin yazarı

"Tek kelimeyle büyüleyici ve zarif anlatımıyla Ben, Kirke, kadın yaşamının sıradan ve de sıradışı bir hikâyesi."

- Eimear McBride, Kız Natamam Bir Şeydir ‘ in yazarı

Ozanlar benden, erkek kahramanın karşısında diz çöküp merhamet dilenen bir kadın olarak bahsetti hep; ilaç katarmışım tatlı şaraplarına, büyüleyip domuza çevirirmişim hızlı giden gemilerin tayfasını, babaevini unutturur, sılaya kavuşmalarına müsaade etmezmişim. Ne demeli, kadınlara haddini bildirmek ozanların en sevdiği vakit geçirme biçimidir; yerlerde sürünüp ağlamazsak gerçek bir hikâye olmazmış gibi.

Ama yanılıyorlar, yanılıyorsunuz: Cadılık illa nefret, kıskançlık ya da başka türlü bir kötülükten doğmaz; ben ilk büyümü aşkımdan yapmıştım.

Ben, Helios'un kızı, Aiaie Cadısı Kirke. Hayatım boyunca trajedinin beni bulmasını bekledim. Bulacağından hiç kuşkum yoktu çünkü başkalarının hak ettiğimi düşündüğünden daha fazla arzum, isyanım ve gücüm vardı, yıldırımları üstüne çekecek şeylerdi bunlar. Ve bir gün, artık bu dünyaya dayanamayacağım, diye düşündüm.

Bunun üzerine denizin derinliklerindeki kadim bir tanrı seslendi: Öyleyse çocuğum, başka bir dünya yap.

Ben, Kirke'de Madeline Miller; Odysseus, İkaros, Minotauros, Prometheus ve Zeus gibi mitolojik karakterlerin binlerce yıldır anlatılagelen hikâyesini farklı bir bakış açısından sunmakla kalmayıp Olymposlu tanrıların dünyasını Homeros'un destansılığında aktarmayı başarıyor.Madeline Miller Kitapları

42,00 ₺ %45
23,10 ₺
1 günde kargoda
100 TL üzeri kargo bedava! Kargo Bedava
Kitap Ayrıntıları
Orijinal Başlık: Circe
ISBN: 9786053759584
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 408
Basım:
Ebat: 13,5x21 cm
Çevirmen: Seda Çıngay Mellor
Editör: Alican Saygı Ortanca
Ağırlık: 408
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
 • Asena Gürbüz (10.05.2020)

  Çok güzeldi. Çok çok güzeldi. İlk mitoloji kitabım iyi ki okudum.

 • TİLA KOŞAN (17.03.2020)

  Mitoloji karmaşıktır diye düşünüyorsanız bu kitabı kesinlikle okumalısınız. Okuması keyifli. Adını duyduğunuz bir çok mitolojik kahramanı o kadar naif bir kurgu içinde sunmak kolay iş değil. Severek okudum.

 • Elmas Karakaya Koçoğlu (09.01.2020)

  Mitolojiye ilgi duymayanları dahi sevdirecek bir kitap zaten o kadar güzel hikayelemiş ki bir çırpıda okudum.

 • begüm özkütük (24.12.2019)

  Mitolojiye ilgi duyuyorsanız okurken oldukça zevk verici bir kitap olduğunu fark edeceksiniz. Kitabın dili akıcı ve arkasında titanlar, olimposlu tanrılar, ölümlüler ve canavarların bulunduğu karakter dizini çok güzel düşünülmüş. Kirke'nin hikayesi nasıl Margaret Atwood, James Joyce gibi yazarlara ilham kaynağı olmuşse size de ilham kaynağı olacağını düşünüyorum.

 • Nihat Ceylan (30.11.2019)

  Okurken oldukça zevk alınacak bir kitap; dili akıcı. Mitolojik tanrılara hakimseniz ve meraklıysanız aldığınız zevk çok daha fazla olacaktır. Çünkü kitapta neredeyse bütün mitolojik tanrılar geçiyor. Bunun yanında tanrılara hakim değilseniz bu kitap merakınızı kabartacak ve yunan mitolojisini araştırmak isteyeceksiniz. Kütüphanede bulunması gereken bir kitap.

 • Sultan Çanakçı (14.11.2019)

  Tamamen sosyal medya abartması bir kitap. Akıcı sayılır evet ama hikayede öyle abartılacak sonunu merak ettirecek bir durum yok.

 • Mert Avcı (03.10.2019)

  Mitolojiye kıyısından köşesinden bile ilginiz varsa zevk alırsınız. Mitoloji hakkında bilginiz varsa hiç durmayın kitap mükemmel.