Ben Rüzgarım Sen Ateş

Mevlana Celaleddin Rumi Hayatı ve Eserleri

Annemarie Schimmel

Kitap Açıklaması

Mevlana Celaleddin Rumi Hayatı ve Eserleri

Mevlana’nın eserleriyle gençlik yıllarında tanışan Profesör Annemarie Schimmel kendi ifadesiyle hayatını İslam tasavvufuna, özellikle de Mevlana üzerine çalışmaya adamıştır. 2003 yılında yaşamını yitiren Profesör Schimmel bugün Avrupa’da, hatta tüm dünyada İslam tasavvufu alanında en tanınmış isimlerden biri olarak Mevlana’nın öneminin dünyaya anlatılmasında büyük rol oynamıştır. 

Böylesine önemli bir kalemin eseri olan Ben Rüzgarım Sen Ateş, Mevlana’nın semboller dünyasına seyahat ederek onun dünya görüşünü, aşk anlayışını, şiire bakışını ve Allah inancıyla ilgili ince fikirlerini şairane bir üslupla sunuyor. Baştan sona Mevlana'nın kullandığı sayısız mecaz ve göndermelerle âdeta bir dantel gibi dokunan kitap, büyük mutasavvıfı derinlemesine anlamak için bir kılavuz görevi görüyor. 

Profesör Schimmel'in bu çalışması, Mevlana'nın bildiğimiz veya bildiğimizi zannettiğimiz fikirlerini katman katman önümüze serilen yeni boyutlarıyla ele alıyor. Ben Rüzgârım Sen Ateş, Mevlana’nın hayatını, eserlerini ve yaşadığı çağı anlamak isteyen her okurun kitaplığında bulundurmak isteyeceği bir kaynak. 

Annemarie Schimmel Kitapları
32,41 ₺ %30
22,69 ₺
Tedarik Süresi: 2 iş günü
Kargo Bedava Kargo Bedava

Bu kitapta kargo bizden!

Bu kitabı dilerseniz tek başına, dilerseniz başka ürünlerle alın, kargo ücreti ödemeyin!

Kitap Ayrıntıları
Orijinal Başlık: Rumi's World
ISBN: 9786052991589
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 280
Basım:
Ebat: 12x19 cm
Editör: Haluk Kürşad Kopuzlu
Çevirmen: Senail Özkan
Ağırlık: 280
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
Bu kitap hakkında ilk yorum yazan sen ol.