Kitap Açıklaması

Nedendir bilmem Anadolu sözcüğü usumda sevgiyi çağrıştırır her zaman .

Bu çağrışımda Anadolu insanının engin hoşgörüsünün ve coşkun sevgisinin büyük etkisi olsa gerek. Sevgili öğretmenim için de Anadolu konusunu ele alan bir yapıtına İnsan sevgi Anadolu adını verişi boşuna değildi. O coşkun sevgilerin engin hoşgörü ortamında yaşandığı güzel Anadolu kasabasında edindiği kazanımlarını bir vefa borcunu ödeme sadakatıyla dillendirir yapıtlarında.

Elinizdeki yapıt -Sizde Benim Gibi Duyumsuyorsanız Eğer- sevgi ve Anadolu sözcüklerinin sıkı ilişkisini serecek gözlerinizin önüne.

Okuyun; siz de Anadolu= Sevgi diyeceksiniz.

- Birsen Pekçolak

Yobaza bağnaza köyüye öyle alıştırmışlar ki bizi bana tekrar insan olduğumu öğretti.Sanırım öteki insanlarada insanlık dergisi öğretecek aydınlığa kavuşturacak bu yapıt.

Umudum var "umut" a karşı.

Eminim dünaynın her yöresinden kardeş olamk için insan olmak için koşup gelecekler; Mavroda Helenada Ayşe de Tom da Mary de.... Renkler birleşecek eller kavuşacak yürekler birbirine daha da bağlanacak. Belkide din hoşgörü ve sevgi olacak; Olmalıdır da.

Halaylar çekilecek horonlar tepilecek sirtakiler oynayacak . Bu yapıtla bana bir kez daha umudu ve sevgiyi öğrettiniz. Anadoluyu ne kadar sevdiğimi ve ne kadar Anadolu olduğumu gösterdiniz bir kez daha sevgili öğretmenim.

- Pelin Güner.

Tutkulu bir Anadolu sevdalısı sevgili ağabeyim Zeki Büyüktanır bin yılların ötesinden gelen çeşitli kültür ve uygarlıkların harman  olduğu Anadolu mozaiğini ve bu bağlamda tüm insanların kardeşliğini anlatmayı kendine uğraş edinmiş. Bu yapıtı ile de 17 Ağustos deprem felaketinin ardından Egenin iki yakası arasında esen barış ve kardeşlik rüzgarlarına önemli katkı sağlayacağını umarım.

- Tahir BüyüktanırZeki Büyüktanır Kitapları

28,00 ₺ %28
20,16 ₺
Tedarik Süresi: 2 iş günü
100 TL üzeri kargo bedava! Kargo Bedava
Kitap Ayrıntıları
Türü: Edebiyat, Deneme
ISBN: 3990000013567
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 268
Basım:
Ebat: 13,5x19,5 cm
Ağırlık: 236
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
Bu kitap hakkında ilk yorum yazan sen ol.