Beren ile Luthien

J. R. R. Tolkien
13 kişi

Kitap Açıklaması

Tolkien'in yayımlanmayan metinlerinden derlenerek başlı başına bir kitap haline getirilen Beren ile Luthien'in destansı hikayesi Hobbit, Yüzüklerin Efendisi, Silmarillion ve Tolkien'in yarattığı Elfler, İnsanlar, Orklar ve Cücelerle dolu Orta Dünya hayranlarını bir kez daha bir araya getirecek.

J.R.R. Tolkien'in İlk Çağ'daki destanları ve mitleri anlattığı Silmarillion'ın gelişiminde büyük bir rol oynayan Beren ile Luthien'in hikayesinin yazım sürecinde pek çok detay değişse de gölgelenen aşkları hep baki kaldı: Beren ölümlü bir İnsandı, Luthien ise ölümsüz bir Elf. Önemli bir Elf beyi olan babası, kızının Beren'le olmasına karşıydı ve eğer Luthien'le evlenmek istiyorsa Beren imkansız bir görevi yerine getirmek zorundaydı. Beren, Luthien ile birlikte kötülerin en kötüsü, Kara Düşman, Morgoth olarak da bilinen Melkor'dan en değerli mücevher Silmarili çalmaya çalışacaktı.

Bu kitapta Christopher Tolkien, Beren ile Luthien'in hikayesinin ilk yazıldığı tarihten, Silmarillion'daki haline kadar geçen süreci adım adım ele alıp Orta Dünya'nın en önemli aşk hikayesine nasıl dönüştüğünü, bu evrende giderek nasıl daha büyük bir yer kapladığını gözler önüne seriyor. Bunu yaparken de babasının kelimelerine dokunmadan, orijinal hallerini koruyarak destanın hem manzum hem de mensur biçimlerini ilk kez birlikte yayımlıyor.J. R. R. Tolkien Kitapları

32,00 ₺ %30
22,40 ₺
Tedarik Süresi: 3 iş günü
100 TL üzeri kargo bedava! Kargo Bedava
Kitap Ayrıntıları
Orijinal Başlık: Beren and Lúthien
ISBN: 9786053759867
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 272
Basım:
Ebat: 13,5x21 cm
Çevirmen: Çiğdem Erkal
Editör: Alican Saygı Ortanca
Ağırlık: 281
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
  • Fırat Ünlü (15.10.2020)

    Güzel kitap çoğunluk sayfalar şiir gibi alacak kişiye tavsiye ederim

  • Ergin Polat (10.06.2020)

    Silmarilliondaki hikayenin detaylı ve efsanevi halidir. Hikaye çok iyi belkide ortadünyanın en büyük aşk hikayesi okuyunca anlıcaksınız :)

  • Yaşar Said Derdiman (05.09.2019)

    Silmarillion içerisinde yaklaşık 30 sayfada anlatılan hüzünlü ve heyecanlı hikayenin genişletilmiş ve detaylandırılmış halidir. Okumaya başlayacaklar için sürükleyici olduğunu söyleyebilirim. Ayrıca kidegayı da tavsiye ederim.