Beş Çember Kitabı

Miyamoto Musashi

Kitap Açıklaması

Miyamoto Musashi der ki:

Hem dövüşte hem de gündelik yaşamında kararlı ama sakin olmalısın. Durumları gerilimsiz karşıla ki tedirginlik olmasın; ruhun dingin ve önyargısız olsun. Ruhunun dingin olduğu anlarda bile bedenini gevşetme, bedenin gevşediğinde ruhunu koyuverme. Bedenin ruhunu etkilemesin; ruhun da bedenini. Ne cansız ol, ne de aşırı canlı. Coşkuya kapılmış bir ruh da güçsüzdür, bitkin bir ruh da. Düşmanın ruhunu okumasına fırsat verme.

Japonlar tarafından kılıç üstadı olarak kabul edilen Miyamoto Musashi'nin 17. yüzyılda kaleme aldığı bu çalışma, bir savaş kitabı olmaktan çok, etkili bir strateji rehberidir. Musashi'nin ifadesiyle strateji öğrenmek isteyenler için kaleme alınmış olan bu kitap, kozmosu oluşturan beş ana element üzerine inşa edilmiş stratejilerden oluşmaktadır: toprak, su, ateş, rüzgar ve boşluk.

Pek çok Japon iş insanının ticari stratejilerini Beş Çember Kitabı'nda yer alan öğretilere göre planladığı bilinmektedir. Yüzlerce yıl önce duru bir zekanın ürünü olarak ortaya çıkan bu kitap, bugünün dünyası için de önemli bir rehber niteliğindedir.Miyamoto Musashi Kitapları

10,00 ₺
Satışta Değil
SEPETE EKLE
Kitap Ayrıntıları
ISBN: 9786053711353
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 105
Basım:
Ebat: 11x165 cm
Çevirmen: Feyyaz Şahin
Ağırlık: 70
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
Bu kitap hakkında ilk yorum yazan sen ol.