Beyaz Ahtapot Türkiye’de Narko-Dolar Savaşları

Hakan İnce

Kitap Açıklaması

"Yeraltı ekonomisi"nin büyüklüğü milli gelirin yüzde 30'u dolayında olduğu; bunun üçte ikisinin uyuşturucu başta olmak üzere yasadışı ekonomik faaliyetlerden sağlandığı artık yadsınamaz bir gerçek.

Resmi araştırmalara göre uyuşturucunun Türkiye Cumhuriyeti ekonomisi içindeki payı 1,5 milyar dolar.

MİT Kontr-Terör Daire eski başkanı Mehmet Eymür'ün Susurluk Araştırma Komisyonu'na verdiği ifadeye göre, bu rakam 25 milyar dolar!

Türkiye, "Altın Üçgen", Laso, Burma, Tayland ve "Altın Hilal" olarak adlandırılan Hindistan, Pakistan, Afganistan ve Bekaa'nın yılda 400 tonun üzerindeki uyuşturucu üretimini, milyonlarca bağımlıya sahip Batı pazarına aktaran yol üzerinde önemli bir konumda.

Uluslarası raporlara göre Türkiye üzerinden geçen uyuşturucu miktarı ise 130 ton. Oldukça büyük bir rantın döndüğü uyuşturucu dünyasında pastanın sahipleri her geçen gün artarken menfaat kesişmeleri büyük hesaplaşmalarıda beraberinde getiriyor. Bu yüzden olsa gerek yeraltı savaşlarına ek olarak artık 'derin güçler'de bu konuda devreye girmekten çekinmiyor!

"Beyaz Ahtapot-Türkiye'de Narko-Dolar Savaşları", uluslararası bağlantılı bu kavganın Türkiye ayağına ışık tutuyor. Narko-dolar etrafında dönen güçler savaşını, şantaj ve cinayete kadar varan ölümüne hesaplaşmalarını gün yüzüne çıkarıyor.

 Kitap Ayrıntıları
ISBN: 9789758658190
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 216
Ebat: 13,5x20 cm
Ağırlık: 216
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
Bu kitap hakkında ilk yorum yazan sen ol.