Beyaz Gemi

Cengiz Aytmatov
6 kişi
Kidega'nın Beyaz Gemi Kitap Yorumu
Kötülerin iyi insanların vicdanından, iyi niyetinden nasıl faydalandığını anlatan yaralayıcı bir öykü. Manevi değerlerden yoksun bir çocuğun engin hayal gücünü kalpleri burkan bir kurguyla bizlere aktaran iyilerin ve kötülerin öyküsü. Cengiz Aytmatov yıllar geçse de akıllarda kalacak bu kitabı bizlere sunuyor.

Kitap Açıklaması

Beyaz Gemi, romanının kahramanı yedi sekiz yaşlarında bir çocuktur. Çocuk; saflığın, bozulmamışlığın ve geleceğin sembolüdür. Aytmatov, çocuğun saf ve temiz dünyasından, hayatın acı ve çıplak gerçeğine uzanan bir roman kurgusu oluşturmayı başarır. Ona göre; çocukluk, gelecekteki insan karakterinin tohumudur. Çocukluk kişinin dilini öğrenmeye ve çevresindeki insanlarla, tabiatla ve özellikle kültürle bağlarını hissetmeye başladığı dönemdir. Aytmatov, Beyaz Gemi'de destan, efsane ve masal gibi bir çok şifahî unsuru kullanmıştır. Geçmişi temsil eden ve masal anlatan dede ile geleceği temsil eden ve hem efsanevî hem de destansı bir mücadele veren çocuk arasında dramatik bir ilişki kurarak insan duygu ve düşüncelerine kendine has yorumlar getirir. Beyaz Gemi, Aytmatov'un, edebiyat âleminde geniş akisler uyandıran, verilmek istenen mesajla yaratılan tiplerin büyük bir uyum sağladığı eserlerinin başında gelmektedir.Cengiz Aytmatov Kitapları

12,00 ₺ %40
7,20 ₺
Tedarik Süresi: 2 iş günü
100 TL üzeri kargo bedava! Kargo Bedava
Kitap Ayrıntıları
ISBN: 9789754370430
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 168
Basım:
Ebat: 12x195 cm
Çevirmen: Refik Özdek
Ağırlık: 168
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
 • Taliha Begüm Güneşlice (19.03.2021)

  Bu kitabı hediye olarak arkadaşım bana almıştı. Çok güzel bir kitaptı sonunu böyle beklemiyordum ama kitaplığınıza eklemeniz gereken bir kitap. Ve bu güzel kitap çokca ucuz.

 • Fatma Sude KÖKSAL (03.02.2021)

  Sonunu hiç öyle tahmin etmememiştim.Bu kitabı herkes okumalı...

 • emre hoşgör (28.12.2020)

  Kitabı almanızı öneriyorum

 • Rumeysa Akten (20.05.2020)

  Kitabın sonunda gözlerimi dolduracak kadar harika bir kitap.

 • Asım Şeref Kurt (22.02.2020)

  Emin olunki alacağınaza pişman olmazsınız

 • Sude Sezer (07.11.2019)

  Kitabın sonunda son cümleye bakıp kalıyorsunuz...