Beyaz Ülke - Aztek Dini

Antik Dinler ve İnançlar

Ali Narçın

Kitap Açıklaması

Maya ve İnka geleneklerinde olduğu gibi tanrılarına insan kurban eden Azteklerin yaşamında ilginç kehanetler olduğu gibi akıllara durgunluk veren alametlerden de söz edildiğine tanık olmaktayız.

Yahudi kökenli İbrahim'e bir koç süsleyerek gönderen Harran tanrısı, tanrılarına insan kurban eden Azteklere hiçbir hayvan süsleyerek göndermemiştir.
Yaşam tarzlarındaki" yedinci kötü alamet"i belirten el yazmalarında ilginç imgesel betimlemeler görülmektedir. Bu betimlemede"…Ağlara garip bir yaratık takıldı. Gölde balık tutan adamlar, kül rengi, baston şekilli bir kuş yakaladılar. Kuşu kara evdeki Motecuhzoma'ya getirdiler. Kuşun kafasının üstünde garip bir ayna vardı. Aynanın ortası yarıktı ve yüzünde karanlık gökyüzü görülebiliyordu. Motecuhzoma yıldızları ve Mamlhuaztlı'yi görünce bunu büyük ve kötü bir alamet olarak kabul etti…"şeklindeki ifadelerle garip olayların meydana geldiğini görüyoruz.

Ali Narcın, Azteklerin dinsel anlayışını, tanrı ve tanrıçalarını, kurban törenlerini ve gök katlarıyla ilgili dinsel törenlerini ince ayrıntılarıyla araştırarak bu eserinde okurlarına sunmaktadır.Ali Narçın Kitapları

35,00 ₺ %20
28,00 ₺
Tedarik Süresi: 2 iş günü
100 TL üzeri kargo bedava! Kargo Bedava
Kitap Ayrıntıları
ISBN: 9786058034389
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 224
Basım:
Ebat: 13,5x21 cm
Ağırlık: 224
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
Bu kitap hakkında ilk yorum yazan sen ol.