Bi Koviti, Rumeti U Qaçaxti Jiyana Min

Eli Perişan

Kitap Açıklaması

Ji 1932an ve heyanı 2006an ez hin dijim. U tişten bi sere min de hat u di jiyana min ve buhurın, belko pir bihindikayı be jı weke nimune min anı ser ziman u nivısand. Ez çendi gerıyam min zor, zehmetı u cefa dıt, ez tucarı ji fıkra demokrasıye u welateki azad u serbixwe nehatime xware. U min mafen mirovan wekhevı u hezkirin di demokrasıye de dıt. Le ne demokrasıyek çewt u gel bixapıne! Min rastı ne di ıslamıyet de, ne jı di xirıstıyanıye de dıt. Gelo di cıhane de demokrasıyeke rastin çebe?! Edaleteke li ser wekhevıye hebe?! ev kuştin u qetlıam, kovıtı u qaçaxi de çima çebibin u bibin u bibin para me? Çima mirov ji bo rumetiya xwe mecbur bimine ku kuştine bide ber çave xwe? Çima birçiti u zehmetiyen dine li me barbin? We çima herkes bi mafen xwe razı nebe? Di dewleten Ewrupı de her çiqasi kem be jı demokrasiye tişten xweş ava kiri ne. Di sosyalizme de dibeje "welaten ku kolonyalizm te de hebe ew welat ne azad in!"

Le eger demokrasi be, we wekhevi u birati jı de were! Ez hevidarim ji bo demokrasiye, wekheviye, azadiye u serxwebune şadi peyda bibe! Dive ev rojen ku be tirs gele me ye Kurdistane weke aşti te de bijı jı de werin!

Ez dixwazim bila dewlet ji bo pewıstıya gel hebe. Gel ji bona dewlete nebe. Ez dixwazim bila mirovayeti bi rumetbe!. Ez dixazim bila şer u buxiz nebe, aşti u hev hezkirina mirovayetiye hebe u bila bi serkeve! Ji bo neteweye cıhane çi imkan hene bila ji bo neteweya me jı ev hebe! Edı bese dijmin dıtın u piçuk dıtına neteweya me ya kurd u welate me Kurdistan! Edı bese! Ez naxwazim tişten ku ez u zaroken min te de jıyane weke bi zından u bi rev, bila keseke dine nejı. Her jıyanek bi rumet a xwezayı hebe, le ne bi qaçaxi u kovıtı! Di mal u welat u cıhane mirovayetıye de di cıhe xwe de azadı u serxwebun bila hebe. De bila ev rojen şad u bextewar bila zu werin! Min xwest ku ez ji bona hesreta jıyanek bextewar bila zu werin! Min xwest ku ez ji bona hesreta jıyanek bextewarı u welatek serxwebuyı nebu para me, le bila her para we be! Min ev daxwaz çiqas bi cih anı an jı neanı ev ji li ser nerın u bıyara we be! Ev qaçaxtı u kovitı bu para min, bila nebe para nevıyen min.14,00 ₺ %16
11,76 ₺
Tedarik Süresi: 2 iş günü
100 TL üzeri kargo bedava! Kargo Bedava
Kitap Ayrıntıları
ISBN: 9789759010416
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 128
Basım:
Ebat: 13,5x21 cm
Editör: Ahmet Onal
Ağırlık: 147
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
Bu kitap hakkında ilk yorum yazan sen ol.