Bildiğimiz Reklamcılığın Sonu...

Sergio Zyman

Kitap Açıklaması

Reklamcılığın sonu geldi, ama "bildiğimiz" reklamcılığın. Daha önce Bildiğimiz Pazarlamanın Sonu adlı kitabıyla geleneksel pazarlamanın sonunu ilan eden Coca-Cola'nın efsanevi eski pazarlama şefi Sergio Zyman bu sefer de, kendi deyimiyle pazarlama konusunda en çok yanlışın yapıldığı ve en çok paranın boşa harcandığı alanın, yani reklamcılığın, daha doğrusu geleneksel reklamcılığın sonunun geldiğini iddia ediyor.

2001 yılında Time dergisi tarafından David Ogilvy ve Lester Wunderman ile birlikte 20. yüzyılın en iyi üç satışçısından biri seçilen Zyman, pazarlama dünyasının savaş meydanlarından edindiği tecrübelerine dayanarak hazırladığı bu bildiğimiz reklamcılığın ölüm ilanında önce reklam verenleri uyarıyor: "Pazarlama ve reklam çalışmalarınızın denetimini ele alın ve stratejilerinizi ajanslara bırakmayın, kendiniz belirleyin."

''Ajansların görevi strateji yaratıp talimat vermek değil verilen stratejiyi uygulamak ve talimat almak olmalıdır'' diyen ve aksi yönde hareket edenlerin ayakta kalamayacağını iddia eden Zyman'ın ikinci uyarısı reklamcılara: ''Reklamcılık Effie Ödülü ya da Altın Aslan kazanmak değildir. Reklamcılık -bu kitabı okuduktan sonra- satışları düştüğü halde sahnede elinizde birincilik ödülü ile gördüğünde sizi epey bir azarlayacak olan müşterilerinize para kazandırmaktır.''

 16,20 ₺
Satışta Değil
SEPETE EKLE
Kitap Ayrıntıları
ISBN: 9799756347224
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 316
Ebat: 13,5x20 cm
Ağırlık: 316
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
Bu kitap hakkında ilk yorum yazan sen ol.