Kitap Açıklaması

Bilinç nasıl bir şey? Bilinç ile zihin arasında nasıl bir ilişki var? Hayvanların da bilinci olduğunu söyleyebilir miyiz?

Modern bilim atomu parçalamış ve yaşamın gizemini çözmüş olabilir, ama bilinci henüz açıklayabilmiş değil. Bilimciler bu konuyu enine boyuna tartışıyor, önemli fikir ayrılıklarına düşüyorlar. Kuşkucularsa geleneksel bilimsel yaklaşımların bilinci açıklayabileceğini kabul etmeye yanaşmıyor.

Çizgibilim dizisinin bu kitabında, çoğu kişinin genellikle bilimin dayandığı sınır olarak gördüğü bilinç konusuna pek çok açıdan bakılıyor. Zihin ile madde arasındaki ilişki felsefi planda ele alınıyor; sinir mekanizmaları, korteks etkinliği ve kuantum mekaniği yoluyla bilinci açıklamaya yönelik bilimsel kalkışmalar değerlendiriliyor.

Bilinç, konuyla ilgili araştırmaların bugünkü durumuna ışık tutacak kapsamlı bir kılavuz, konuya giriş niteliğinde bir kitap.

David Papineau Kitapları
25,00 ₺ %25
18,75 ₺
Tedarik Süresi: 3 iş günü
75 TL üzeri kargo bedava! Kargo Bedava
Kitap Ayrıntıları
ISBN: 9786050207224
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: 1. Hamur
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 176
Basım:
Ebat: 13x19,5 cm
Çevirmen: Sinan Köseoğlu
Ağırlık: 176
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
  • Barlas Dağlaroğlu (16.05.2019)

    Bilim ile ilgilenenlere söyleyeceğim tek şey Bilinç kitabını mutlaka okumalısınız.

  • Burcu Koçyiğit (15.05.2019)

    Bilinç bu zamana kadar okuduğum belki de hayatıma ışık tutan kapsamlı bir kılavuz diyebilirim. Bilim ile ilgilenenler varsa okumalarını tavsiye ederim.