Bilinç nasıl bir şey? Bilinç ile zihin arasında nasıl bir ilişki var? Hayvanların da bilinci olduğunu söyleyebilir miyiz?

Modern bilim atomu parçalamış ve yaşamın gizemini çözmüş olabilir, ama bilinci henüz açıklayabilmiş değil. Bilimciler bu konuyu enine boyuna tartışıyor, önemli fikir ayrılıklarına düşüyorlar. Kuşkucularsa geleneksel bilimsel yaklaşımların bilinci açıklayabileceğini kabul etmeye yanaşmıyor.

Çizgibilim dizisinin bu kitabında, çoğu kişinin genellikle bilimin dayandığı sınır olarak gördüğü bilinç konusuna pek çok açıdan bakılıyor. Zihin ile madde arasındaki ilişki felsefi planda ele alınıyor; sinir mekanizmaları, korteks etkinliği ve kuantum mekaniği yoluyla bilinci açıklamaya yönelik bilimsel kalkışmalar değerlendiriliyor.

Bilinç, konuyla ilgili araştırmaların bugünkü durumuna ışık tutacak kapsamlı bir kılavuz, konuya giriş niteliğinde bir kitap.

David Papineau Kitapları
25,00 ₺ %28
18,00 ₺
Tedarik Süresi: 2 iş günü
50 TL üzeri kargo bedava! Kargo Bedava

Kitap Ayrıntıları

ISBN: 9786050207224
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: 1. Hamur
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 176
Basım: Mayıs 2019
Ebat: 13x19,5 cm
Çevirmen: Sinan Köseoğlu
David Papineau

David Papineau Hakkında

Yazar David Papineau, 30 Eylül 1947 yılında Como, İtalya'da dünyaya gelmiştir. İngiliz Akademik Filozof olan yazar, King's College London'da Bilim Felsefesi Profesörüdür.David Papineau, birkaç yı...

Bilinç Kitap Yorumları

Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
  • Barlas Dağlaroğlu (16.05.2019)

    Bilim ile ilgilenenlere söyleyeceğim tek şey Bilinç kitabını mutlaka okumalısınız.

  • Burcu Koçyiğit (15.05.2019)

    Bilinç bu zamana kadar okuduğum belki de hayatıma ışık tutan kapsamlı bir kılavuz diyebilirim. Bilim ile ilgilenenler varsa okumalarını tavsiye ederim.