Bilinçli Anne Baba

Kendimizi Dönüştürüp Çocuklarımızı Güçlendirmek

Shefali Tsabary

Kitap Açıklaması

Onları iyi yetiştirme konusundaki en iyi niyetlerimize rağmen, ebeveynler olarak bizler, bilinçsizce duygusal miraslarımızı çocuklarımıza aktarırız. Bu derin ve uzun ömürlü yan etkilere yol açabilir. Karşılanamamış ihtiyaçlarımızı, yerine getiremediğimiz beklentilerimizi ve hayal kırıklığına uğradığımız hayallerimizi onlara aktarırız ve bu yüzden çocuklarımız bilinçaltı zindanlarında kapana kısılırlar ve ebeveynlerimizden miras almış olduğumuz duygusal mirasın tutsağı olurlar.

Dr. Tsabary çocukları kontrol altında tutmaya dayanan geleneksel ebeveynlik stratejilerini sorguluyor ve çocuklarımızla gerçek bir bağ kurabilmemiz için onları tam bir birey olarak görmemizi istiyor. Çocuklarımızla gerçekten bağ kurabilmemiz için ilk önce kendimizle bağ kurmamız ve tam olarak bilinçli hale gelmemiz gerektiğini savunuyor. Hem duygusal hem de ruhsal olarak geliştikçe, çocuklarımızı yetiştirme konusunda daha güvenli olacağız ve böylece potansiyellerine tam olarak ulaşabilmelerini olanaklı kılacağız. 

"Shefali Tsabary'nin kitabı, çocuk yetiştirmenin güçlüklerinin, bilinç kazandıracak harika fırsatlara nasıl dönüşeceğini gösteriyor. Tamamen bilinçli bir ebeveyn haline gelmek, çocuklarınıza vereceğiniz en muhteşem hediye."Shefali Tsabary Kitapları

29,00 ₺ %23
22,33 ₺
Tedarik Süresi: 2 iş günü
100 TL üzeri kargo bedava! Kargo Bedava
Kitap Ayrıntıları
ISBN: 9786059909365
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 286
Basım:
Ebat: 16x22 cm
Çevirmen: F. Gökhan Tuna
Ağırlık: 404
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
Bu kitap hakkında ilk yorum yazan sen ol.