Bilinmeyen Avrupa

Avrupa'nın Gerçek Gündemi

Mahmut Niyazi Sezgin

Kitap Açıklaması

Her ne kadar Avrupa ülkeleri, ciddi bir şekilde AB içinde entegre olmuşlarsa da, böylesi bir bütünleşmenin bulunmadığı özellikle siyasi, askeri ve jeostratejik açılardan, AB dışında büyük ve önemli bir Avrupa gerçeğinin olduğunu fark edilmesi gerekmektedir. AB Anayasası taslağının, Fransa ve Hollanda'da yapılan halk oylamaları neticesinde reddedilmiş olması sebebiyle bu gerçek her zamankinden daha fazla gün yüzüne çıkmıştır.

Bu anlayıştan hareketle, Avrupa ülkelerinin siyasi, askeri, toplumsal ve jeopolitik konu ve sorunlarını, AB araştırmaları dışında, bölge ve ülke analizi yöntemleriyle araştırmak bir ihtiyaç haline gelmişti. Böylelikle AB araştırmalarında elde edilen veri ve analizlerle, Avrupa araştırmalarında elde edilen veri ve analizler bir araya getirilerek daha sağlıklı ve daha bütüncül bir Avrupa resmi ortaya koyacağına inanılmaktadır.

Elinizdeki kitap, bir bütün olarak Avrupa'ya ve tek tek Avrupa ülkelerine yönelik bölge ve ülke analizlerini içermekte ve Avrupa'nın, Türkiye'de pek fazla bilinmeyen ve araştırılmayan yönlerini ortaya koymaktadır.Güncel olayların tarihi derinlikleri içinde ve teorik boyutlarıyla analiz edildiği bu eser, akademisyenlerden siyasetçilere, üniversite öğrencilerinden dış politikayla ilgilenen sıradan vatandaşlara kadar geniş yelpazedeki kesimlere, kolayca okunup anlaşılabilecek bir başvuru kaynağı ve bir Avrupa panoraması sunmaktadır. Kitapta yer alan tahliller, bütünleşmeye çalıştığımız yaşlı kıtayı ne kadar az tanıdığımızı bütün çarpıcılığıyla ortaya koymaktadır.18,00 ₺ %4
17,28 ₺
Tedarik Süresi: 2 iş günü
100 TL üzeri kargo bedava! Kargo Bedava
Kitap Ayrıntıları
ISBN: 9789758163694
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 328
Basım:
Ebat: 14x21 cm
Ağırlık: 388
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
Bu kitap hakkında ilk yorum yazan sen ol.