Bilinmeyen Bir Kadının Mektubu

Stefan Zweig
İthaki Yayınları
1 kişi
Kidega'nın Bilinmeyen Bir Kadının Mektubu Kitap Yorumu
13 yaşındaki bir kızın 25 yaşındaki genç bir yazara aşık oluşu, ve ondan olan çocuğunun ölümü üzerine yazdığı bir mektubu okuyoruz kitapta. Büyük bir tutkunun, sabrın ve cesaretin öyküsü bu. Bir kadının iç dünyası, aşkı, heyecanı ancak bu denli harika anlatılabilirdi. İncecik bir kitabın bu kadar unutulmaz bir etki bırakması ise tam Zweig'a göre bir başarı.

“Zweig, belki de en şöhretli eseri olan Bilinmeyen Bir Kadının Mektubu’nda, vicdansızlıkla yoğrulan toplumun ikiyüzlülüğünü incelikle anlatıyor.”

- Salman Rushdie
 
Bilinmeyen Bir Kadının Mektubu, Stefan Zweig’in kaleme almayı sevdiği marjinal karakter ve olaylardan bir başkası. Bir ömrü dolduran büyük bir suskunluğun, tek bir mektupla, son bir patlamayla bozulması. “Mektup”un ne kadar tehlikeli bir edebi form olduğunun göstergesi.

Stefan Zweig Kitapları
10,00 ₺ %40
6,00 ₺
Tedarik Süresi: 2 iş günü
50 TL üzeri kargo bedava! Kargo Bedava

Kitap Ayrıntıları

Orijinal Başlık: Brief Einer Unbekannten
ISBN: 9786053756538
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 64
Basım: Aralık 2017
Ebat: 13x19
Çevirmen: Veysel Lidar
Stefan Zweig

Stefan Zweig Hakkında

Stefan Zweig 1881 yılında Viyana, Avusturya’da dünyaya gelmiştir. Oyun yazarı, romancı, gazeteci ve biyografi yazarıdır. Babası varlıklı bir sanayici olan Stefan küçük yaşlardan itibaren edebiyat...

Bilinmeyen Bir Kadının Mektubu Kitap Yorumları

Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
  • Sinem Kaplangı (19.06.2018)

    Bilinmeyen bir kadının mektubu kitabı arkadaşlarımın tavsiyesi okumaya başladığım bir eser. Saplantı mı aşk mı anlayamayacağınız toplumsal bir mesaj içeren kısa ama yoğun bir kitap.

  • Ada Kaya (13.06.2018)

    Bilinmeyen bir kadının mektubu zweig'in en önemli eserlerinden biri bence. Kitap çok kısa su gibi hızla biten bir dil ile yazılmış Kitap bittikten sonra oturup düşünmeye insanı gark ediyor. Kısa bir kitapta bu kadar yoğun duyguları yaşatabilmek büyük üstadın eseri olduğunu ortaya koyuyor.