Kitap Ara
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır.
Bilinmeyen Bir Kadının Mektubu

Bilinmeyen Bir Kadının Mektubu

Stefan Zweig
İş Bankası Kültür Yayınları
1 kişi
Kidega'nın "Bilinmeyen Bir Kadının Mektubu" Kitap Yorumu
13 yaşındaki bir kızın 25 yaşındaki genç bir yazara aşık oluşu, ve ondan olan çocuğunun ölümü üzerine yazdığı bir mektubu okuyoruz kitapta. Büyük bir tutkunun, sabrın ve cesaretin öyküsü bu. Bir kadının iç dünyası, aşkı, heyecanı ancak bu denli harika anlatılabilirdi. İncecik bir kitabın bu kadar unutulmaz bir etki bırakması ise tam Zweig'a göre bir başarı.

Stefan Zweig Bilinmeyen Bir Kadının Mektubu (Brief einer Unbekannten) adlı uzun öyküsünü 1920’li yılların ilk yarısında kaleme aldı. Bilinmeyen Bir Kadının Mektubu’nun kadın kahramanını sadece uzun bir mektubun yazarı olarak tanıyoruz. Kadının hayatı boyunca sevmiş olduğu erkek için kaleme aldığı bu mektubun "gönderen"inin adı yoktur. Mektubun başında tek bir hitap vardır: "Sana, beni asla tanımamış olan sana". Kadın büyük tutkusunu hep bir "bilinmeyen" olarak, yani tek başına yaşamaya razıdır, bu aşk öyküsünde "taraflar" değil, sadece tek bir "taraf" vardır. Böylesine, gerçek anlamda aşk denilebilir mi? Zweig okurunu, bir kez daha, insan psikolojisinde eşine pek rastlanmayan bir yolculuğa davet ediyor. Bu yeni yolculuğun sonunda "mutlak aşk" kavramının şimdiye kadar bilinmeyen kıyılarına varmayı amaçlamış olması da bir ihtimal!

Stefan Zweig Kitapları
6,00 ₺ %36
3,85 ₺
Tedarik Süresi: 2 işgünü
30 TL üzeri kargo bedava Kargo Bedava
Favorilerime Ekle

Kitap Ayrıntıları

Orijinal Başlık: Brief Einer Unbekannten
ISBN: 9786053606604
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: 2. Hamur
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 68
Basım: Ocak 2018
Çevirmen: Ahmet Cemal
Editör: Ruken Kızıler
Stefan Zweig

Stefan Zweig Hakkında

Stefan Zweig Kimdir?Stefan Zweig 1881 yılında Viyana, Avusturya’da dünyaya gelmiştir. Oyun yazarı, romancı, gazeteci ve biyografi yazarıdır. Babası varlıklı bir sanayici olan Stefan küçük yaşlard...

"Bilinmeyen Bir Kadının Mektubu" Kitabı Hakkında Yorumlar

Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
 • Ada Nalbantoğlu (11.07.2018)

  Zweig'in muhteşem insan psikoloji üzerine yazdığı Bilinmeyen Bir Kadının Mektubu ile soluksuz bir aşk öyküsünü bilinmeyen bir kadından okuyacaksınız.

 • Ege Tahincioğlu (10.07.2018)

  Bilinmeyen bir Kadının Mektubu Zweig'in en iyi eseridir.

 • Ümran Çatalbaş (09.07.2018)

  Derin bir aşk tutkusunun kitabı olan B,l,inmeyen Bir Kadının Mektubu muhteşem bir eser.

 • Esma Baykam (06.07.2018)

  Bilinmeyen Bir kadının mektubu bence mükemmel bir eser. Bir kadının duyduğu eşsiz aşkı heyecanla okudum.

 • Sinem Tüzün (06.07.2018)

  Zweig'in okuduğum üçüncü kitabı Bilinmeyen Kadının Mektubu ve artık yazarla ilgili temel yapı taşlarının kendi adıma oturmaya başladığını söyleyebilirim.

 • Koray Balcı (04.07.2018)

  İlk olarak kitabın adı ilgimi çekti. Okuduktan sonra da hiç pişman olmadım. Bilinmeyen Bir Kadının Mektubu gerçekten cesaretin kitabı diyebiliriz. Emeğinize sağlık.

 • Barlas Özdenak (03.07.2018)

  Bilinmeyen bir kadının mektubu Zweig'in en muhteşem eseri. kilitlenerek bir solukta okudum kitabı.

 • Berkay Taşçı (02.07.2018)

  Bilinmeyen bir kadının mektubu kitabının konusu bence aşk değil. Takıntılı bir kadının hastalıklı aşkı diye tabir edilse hiç yanlış olmaz.

 • Ahmet Karaer (28.06.2018)

  Bilinmeyen Bir Kadının Mektubu bence çok derin bir aşk öyküsü. Zweig bu eseri ile bir kadının duygu dünyasına usulca yaklaşmıştır. Tüm başarıları ve övgüleri sonuna kadar hak etmektedir.

 • Ece Ayaydın (11.06.2018)

  Böyle bir aşk varsa çağırın gelsin. Bilinmeyen bir kadının mektubu Zweig'şn en iyi eseri bence.

 • Merve Islamoğlu (11.06.2018)

  kitap tek kelime ile muhteşem

 • Ege Mayhoş (24.05.2018)

  Zweig’in en bilinen ve en sevilen eserlerinden biri olan Bilinmeyen Bir Kadının Mektubu aşkı bir kadının ağzı ile hiç bu kadar etkileyici okuyama cağınız eşsiz bir kitap. Bu kitabı okuyun, okutun ve okutturun. Yazarı tanımam geç oldu ama iyi ki bu kitabı ile tanıdım.