Bir At Bara Girmiş

Man Booker Uluslararası Ödülü 2017

David Grossman

Yarım kalan öyküler, söylenmeyen sözler, beklenmedik darbeler... Kitapları otuzu aşkın dilde okunan büyük yazar David Grossman, ustaca kurguladığı bu çarpıcı metinde son sayfasına değin soluk kesen bir öykü anlatıyor ve okurunu, sahnesinde tuhaf bir adamın, Dovaleh G.’nin dikildiği komedi kulübünün kapılarından içeriye sokuyor. Dovaleh G., parlak spotların altında, onu meraklı gözlerle izleyen seyircinin karşısında hayatını temize çekiyor ve adeta bir psikiyatrın koltuğunda uzanmışçasına geçmişin loş dehlizlerine dalıyor. Ters köşelerle dolu bir gösteri bu; sahnedeki adam kendi hikâyesini anlatıyor ve bu hikâyede espriler, seyircinin suratında birer yumruk gibi, birer tokat gibi patlıyor.

Man Booker Uluslararası, Ödülü’ne layık görülen ve samimi, doğrudan anlatımıyla büyük övgü toplayan Bir At Bara Girmiş, herkesin derdinin kendine olduğu, her koyunun kendi bacağından asıldığı dünyada onca yalnızlığa rağmen görülmeye, duyulmaya, anımsanmaya duyulan ihtiyacın ve kahkaha ile gözyaşları arasındaki bir arpa boyu mesafenin romanı.

Soru su: Var olmak, bütün olmak için yeterli mi?

David Grossman Kitapları
22,22 ₺ %28
16,00 ₺
1 günde kargoda
50 TL üzeri kargo bedava! Kargo Bedava

Kitap Ayrıntıları

Türü: Edebiyat, Roman
Orijinal Başlık: Sus Echad Nichnas Le Bar
ISBN: 9786055903732
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 216
Basım:
Ebat: 13,5x21 cm
Çevirmen: Aylin Ülçer
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
  • Fatih Yalçın (12.05.2019)

    Grossman ın kitabını okurken, kahramanı sahnede kendinizi en arka masada hayal edeceksiniz ve showman tansiyonu hep kendisi yükseltip sizi masaya bağlayacak.

  • Ümran Balaban (25.01.2019)

    David Grossman'ın ustaca kurguladığı bu çarpıcı romanda son sayfasına kadar soluk kesici bir öyküye şahit olduğum için çok mutluyum. Kitabı mutlaka okumanızı tavsiye ederim.

  • Ebru Çapanoğlu (22.01.2019)

    Keyifle okuduğum kitaplardan biri.