Bir Bakışta Solunum Sistemi

Jane Ward, Jeremy P. T. Ward, Richard M. Leach

Kitap Açıklaması

Tıp müfredatı dikey olarak giderek daha fazla entegre olurken klinik örnek ve olguların daha fazla oranda kullanımı temelde yatan temel bilimleri kavramayı kolaylaştırmakta, öte yandan temel bilim kavramlarının kullanımı da hastalıkların fizyopa- tolojisi ve tedavisini anlamaya yardımcı olmaktadır. Solunum Sistemine Bir Bakış bu eğilimi dikkate alarak yazılmış bir kitap- tır ve temel bilimlerin çekirdek yönlerini, fizyopatolojiyi ve tedaviyi tek ve hatırlamaya yardımcı olarak kullanım kolaylığı olan integre bir yaklaşım taşımaktadır.

Bir Bakış dizisindeki diğer kitaplar gibi her bir temel konuya iki sayfa ayrılmış, birbirini tamamlayan şekil ve metinlerin yer aldığı bu sayfalar konuya genel bir bakış sağlamıştır. En sık karşılaşılan durumlarla ilgili hem temel bilimlerin hem de klinik çalışmaların kullanılabileceği olgu çalışmalarına da yer verilmiştir. Kitap temel olarak genel bir hatırlatma amacı ile yazılmıştır ama solunum sisteminin tüm çekirdek bileşenlerini ve önemli hastalıklarını kapsamaktadır ve tıpta ilk iki yıl için ana ders kitabı olarak kullanılabilir. Ancak konuların daha geniş ve derinlemesine çalışılması için ek referans kitapların kullanılması önerilir. Bu durum özellikle fizyopatoloji konularıyla ilgili bölümler için geçerlidir, çünkü bu genişlikteki bir kitap klinik uygulama için tam bir rehber olma umudu taşıyamaz.

Üçüncü baskıdaki en önemli değişiklik resimlerin renkli olmasıdır, bu da anlaşılabilirliğini artıracaktır. Halk sağlığı ve sigara, sarkoidoz, uykuda solunum bozukluğu, yeni olgu çalışmaları ve kendini değerlendirmek için çoktan seçmeli testler gibi bazı başlıklar genişletilmiş ya da yeni bölüm olarak eklenmiştir. Diğer bölüm ve şekillerin büyük bölümü güncellenmiş ve gözden geçirilmiştir. Umuyoruz ki son baskıdaki hataları da düzeltebildik. İçerikle ilgili bize nazik öneri ve tavsiyelerini ileten çok sayıda meslektaşımız ve öğrencilerimizin yardımlarına müteşekkiriz, ancak kalan hata ya da eksiklikler varsa sorumluluk tümüyle bize aittir.91,00 ₺ %32
61,88 ₺
Tedarik Süresi: 2 iş günü
100 TL üzeri kargo bedava! Kargo Bedava
Kitap Ayrıntıları
Orijinal Başlık: The Respiratory System at a Glanca
ISBN: 9786054949083
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: Kuşe
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 125
Basım:
Ebat: 21x275 cm
Çevirmen: Zeynep Solakoğlu
Ağırlık: 375
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
Bu kitap hakkında ilk yorum yazan sen ol.